Hip Hop,News

Dmuchane lale, drogie ciuchy i kąpiel w płynie do dezynfekcji w nowym hicie Mr. Polski

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Dmuchane lale, drogie ciuchy i kąpiel w płynie do dezynfekcji w nowym hicie Mr. Polski

Lato zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że powoli możemy zacząć spodziewać się w muzyce kilku rzeczy. Taco Hemingway pewnie rzuci płytą znienacka, Blacha wypuści jakiś afrotrapowy lovesong, a Mr. Polska wraz z Malikiem Montaną przygotują klubowy banger. Na to ostatnie nie musimy już czekać, bo dziś swoją premierę miały „Banknoty”. To dokładnie to, czego mogliśmy się spodziewać, więc chyba nikt nie powinien być zawiedziony.

Po pierwsze, bicik buja. Mr. Polska zdążył nas już przyzwyczaić, że w jego twórczości to podstawa i nie inaczej jest tym razem. Tłusty podkład sprawia, że na parkiet nikogo nie będzie trzeba zapraszać, bo trudno wręcz do tego usiedzieć. Będzie to możliwe oczywiście dopiero wtedy, gdy ustąpi pandemia i jeśli będzie na tyle łaskawa, by zostawić nam trochę lata, nasze mięśnie dobrze zapamiętają już do tego czasu, jak mają się do tego numeru gibać.

Tekst nie jest tu priorytetem, a jedynie zabawnym dodatkiem i świetnie to zadanie spełnia. Mr. Polska rzuca oczywiście nazwami drogich, odzieżowych marek i różnymi określeniami w stosunku do pań, ale do tego nas już przyzwyczaił. Podobnie zresztą jak Malik, który oprócz tego jest w swojej nawijce niezwykle ironiczny. „To Holender i Ciapaty znów” – takie linijki dodają niewątpliwego uroku numerowi. Taki sam wpływ na kawałek ma także zwrotka holenderskiego rapera, Bizzeya, który nawija nie tylko po francusku i angielsku, ale również chwilkę po polsku. Gołym uchem słychać, że wszystkie te wersy to nie sztywna bragga, a po prostu dobra zabawa z dużym dystansem. I słusznie, bo nikt tu powagi ani przekazu nie potrzebuje.

Wisienką na torcie jest teledysk, który nie tylko utrzymany jest w ironicznym kontekście, ale również nawiązuje do obecnej sytuacji na świecie. Mr. Polska pławi się w dmuchanych lalach, kąpie w płynie do dezynfekcji i sprząta cały dom, ścierając zarazki grubymi banknotami. Tego klipu nie da się oglądać bez banana na twarzy. Panie Polska i Panie Malik, misję o kryptonimie „chwytliwy i bekowy banger na lato” można śmiało uznać za wykonaną.

fot. kadr z klipu „Mr. Polska, Malik Montana, Bizzey – Banknoty (prod. by La$$a) [official video]”, YouTube.com/Mr.Polska

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Filipek o bójce z Bedoesem: on mi sprzedał 2 kopy, ja mu sprzedałem 2 razy cios w twarz

Mateusz Kaniowski, na swoim kanale YouTube, przeprowadził "Wywiad o życiu" z Filipkiem. Nie zabrakło ciekawych wypowiedzi. Reprezentant QueQuality przyznał, że legendarna walka z Bapką była jednym z momentów przełomowych w jego rozpoznawalności. Wspomniał także o swojej pierwsze bitwie freestyle'owej i o tym, że całe wejście sobie przygotował, przeszedł preeliminacje i... powtórzył to samo w następnej walce. Dodał także jak wygląda naprawdę sytuacja z pisankami w wolnym stylu. Został poruszony temat potencjalnej walki z Sobotą, lecz zdecydowanie ciekawszy był fragment o bójce z Bedoesem. Pierwszy raz od pamiętnego beefu, Filipek powiedział jak to wyglądało.

Felieton,Hip Hop
Łobuz kocha najmocniej – DaBaby „Blame it on Baby” [Recenzja]

DaBaby wydał w zeszłym roku dwie wyśmienite płyty, które załatwiły mu miano debiutanta roku. Apetyt fanów na nowy materiał był więc gigantyczny i rósł w zasadzie z każdą kolejną aferą, którymi artysta raczył nas ostatnio częściej niż muzyką. Raper uderzył między innymi jedną ze swoich fanek czy przyparł do ściany pracownika hotelu. Te akcje wbrew pozorom tylko podnosiły mu poprzeczkę, bo wszyscy zastanawiali się, czy swoje wybryki będzie w stanie usprawiedliwić muzyką, czy może właśnie album potwierdzi wszelkie obawy i ostatecznie udowodni, że DaBaby ma już inne priorytety. Pierwszym argumentem rapera jest już przekorna nazwa wydawnictwa, a drugim, zdecydowanie mocniejszym jest jego zawartość. Zarzuty odparte. DaBaby może i ma nieco aferowicza, ale to przede wszystkim artysta pełną gębą.