Lifestyle

FAME MMA 10: Podsumowujemy walki jubileuszowej gali

Filip Grzesik -
Logo Fame MMA 10
Logo Fame MMA 10
Lifestyle - - Dodane przez Filip Grzesik

FAME MMA 10: Podsumowujemy walki jubileuszowej gali

Jubileuszowa gala FAME MMA 10 przebiegła z wielkimi emocjami. Zawodnicy dali z siebie wiele i było widać po nich ogromne przygotowanie. Zapraszamy na podsumowanie walk na gali FAME MMA 10!

Piotr „Miejski Drwal” Szczurek vs. Dawid „Ambro” Ambroziak

W pojedynku otwierającym wydarzenie mogliśmy obejrzeć Piotra „Miejskiego Drwala” Szczurka, czyli uczestnika „Love Island”. Przeciwko niemu stanął znany z występu w „Ex na plaży” i wcześniejszych edycji gali Dawid „Ambro” Ambroziak. Piotr Szczurek zaskoczył unoszeniem swojego przeciwnika i wielokrotnymi próbami obalenia go. Walka stoczyła się głównie w parterze i zajęła całe trzy rundy. Pod koniec ostatniej mogliśmy zaobserwować wyraźne zmęczenie Ambroziaka. Po jednogłośnej decyzji sędziów wygrał Miejski Drwal.

Michał Gala vs. Mikołaj Śmieszek

Drugie starcie należało do dwóch uczestników programu „Top Model”. Przeciwko sobie stanęli Michał Gała, niegdyś członek TEAM X i zwycięzca ostatniej edycji formatu stacji TVN, Mikołaj Śmieszek. Od początku pojedynku widać było wielką agresję między zawodnikami. Wymiana ciosów była bardzo intensywna. Wszystkie rundy wyglądały podobnie. Na początku każdej lepsze ciosy w stójce wyprowadzał Śmieszek, jednak z czasem zawodnicy przechodzili do parteru, gdzie dominował Gała. Przez jednogłośną decyzję arbitrów zwyciężył Michał Gała.

Gabriel „Arab” Al-Sulwi vs. Łukasz Lupa

W trzeciej walce stanęli przeciw sobie raper Gabriel „Arab” Al-Sulwi i znany z poprzednich edycji FAME MMA i występu w „Ex na plaży” Łukasz Lupa. W pierwszej rundzie panowie trzymali się na dystans i niewiele się w niej wydarzyło. Dopiero w połowie drugiej doszło do obalenia i walki w parterze. Tam zdecydowanie dominował Arab. Ostatnia część starcia również należała do niego. Jednogłośnie wygrał Al-Sulwi.

Mateusz „Haribo” Gąsiewski vs. Amadeusz „Ferrari” Roślik

W następnym pojedynku walczył aktor Mateusz „Haribo” Gąsiewski. Przeciwko niemu stanął wielokrotny zawodnik federacji Amadeusz „Ferrari” Roślik. Walka rozpoczęła się niezwykle dynamicznie, nastąpiła szybka wymiana ciosów. Mimo wielu wyprowadzonych kopnięć ze strony Gąsiewskiego, w drugiej rundzie Roślik dosiadł i znokautował rywala.

Piotr Pająk vs. Alan Kwieciński

Piąta walka należała do Piotra Pająka – właściciela kanału „Podróże Wojownika” i Alana Kwiecińskiego – kickboxera oraz uczestnika „Warsaw Shore”. Pierwsza runda była wyrównana i agresywna. W stójce dominował Kwieciński, a Pająk starał się go obalić. W drugiej części doszło do nawałnicy ciosów z obu stron, a Piotr Pająk założył gilotynę rywalowi. Przez to Alan Kwieciński się poddał.

Arkadiusz Tańcula vs. Mateusz „Muran” Murański

Znani z serialu „Lombard: Życie pod zastaw” Arkadiusz Tańcula i Mateusz „Muran” Murański stanęli przeciwko sobie w kolejnym pojedynku. Pierwsza runda należała do Tańculi, a Murańskiemu brakowało gardy. W drugiej widać było wyraźne zmęczenie obu zawodników, a Mateusz łapał się siatki z wyczerpania. Ostatnia część starcia należała do Murańskiego, który ciągle atakował zmęczonego rywala low kickami. Mimo tego sędziowie jednogłośnie zdecydowali o zwycięstwie Tańculi. Bezsprzecznie walka była równa, bo wygrany po niej zasłabł i nie był w stanie udzielić wywiadu.

Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs. Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk

Następnie ujrzeliśmy jedyną damską walkę tego wieczoru. Do boju stanęły Marta „Linkimaster” Linkiewicz, występująca wcześniej w federacji i Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – partnerka boksera Artura Szpilki. Pierwsza runda przebiegła wyrównanie dla obu pań. Drugą część starcia spędziły w większości pod siatką, podobnie trzecią rundę. Cały pojedynek był bardzo równy. Po niejednogłośnej decyzji sędziów walkę wygrała Marta Linkiewicz.

Adrian „Polak” Polański vs. Dawid Malczyński

Walka ósma należała do weterana wcześniejszych gal, Adriana „Polaka” Polańskiego i Dawida Malczyńskiego znanego z twórczości na serwisie YouTube. Na początku walka wydawała się wyrównana, ale Malczyński nie wykorzystywał swojego zasięgu do wyprowadzania kopnięć. Jednak w drugiej rundzie niespodziewanie Adrian Polak trafił rywala, po czym usiadł na nim. W ten sposób Polański znokautował Malczyńskiego.

Cezary „Czaro” Nykiel vs. Marcin Dubiel

W przedostatnim starciu stanęli naprzeciw sobie Cezary „Czaro” Nykiel i Marcin Dubiel. Pierwszy jest aktualnym, a drugi byłym członkiem TEAM X. Od początku widać było przewagę zasięgu Dubiela, ale mimo to Czaro wyprowadził kilka ciosów rywalowi. Jednak w drugiej rundzie Marcin złapał Cezarego w gilotynę i wygrał walkę.

Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs. Norman „Stormin” Parke

W walce wieczoru wystąpili Kasjusz „Don Kasjo” Życiński i Norman „Stormin” Parke, zmierzyli się w boksie, w pięciu rundach. Kasjusza pamiętamy z wielu owocnych występów w FAME MMA. Parke to północnoirlandzki zawodnik MMA i były zawodnik UFC. Norman od początku walki skracał dystans i tym samym bronił się przed największym zagrożeniem ze strony Kasjusza. W ostatniej rundzie Stormin został ukarany odjęciem jednego punktu. Kasjusz zdawał się nie opadać z sił i wykorzystywał to z sekundy na sekundę coraz bardziej. Jednak mimo wysiłku, zwycięzcą walki przez jednogłośną decyzję został Norman Parke. Po walce Boxdel zakomunikował, że złoży protest odnośnie wyniku walki.

fot. Logo FAME MMA 10

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Od „Ślepnąc od świateł” do „TEKTONIKI”. Dlaczego musicie zainteresować się muzycznym projektem Skoniecznego?
skonieczny

13 maja na kanale „TEKTONIKA” na YouTube pojawił się utwór pt. „CA$H IS KING”. „TEKTONIKA” to pseudonim, pod którym Skonieczny wydaje swój nowy projekt. Jego muzyczną działalność możecie kojarzyć choćby z roli Pioruna w serialu „Ślepnąc od świateł” i kawałka „Od braci dla braci”. Czego możemy spodziewać się teraz?

Lifestyle
Smolasty zawalczy na FAME MMA 11!
Smolasty

Podczas wczorajszej gali Smolasty grał koncert między walkami, podczas którego mogliśmy usłyszeć kilka jego piosenek. Ciekawość fanów wzbudziły ostatnie słowa artysty wypowiedziane do mikrofonu. Poinformował, że będziemy go widzieć w oktagonie przy okazji FAME MMA 11!