Hip Hop,News

Hotel, który nie wpuszcza czarnoskórych raperów! Ochrona chciała aresztować Meek Milla

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Hotel, który nie wpuszcza czarnoskórych raperów! Ochrona chciała aresztować Meek Milla

Brzmi jak historia z poprzedniego wieku? Dyskryminacja na tle rasowym dalej jest poważnym problemem w USA. Jednak to, co ujawnił Meek Mill, mrozi krew w żyłach. Zwłaszcza, że do sieci trafiło wideo, które nie pozostawia złudzeń, co do intencji ochrony hotelu Cosmopolitan w Las Vegas.

Zacznijmy jednak od początku, bo cała afera rozpoczęła się od kilku wpisów na Twitterze:

Zaczęło się od powyższej odezwy: „Jeśli pochodzisz z naszej kultury, to nigdy nie powinieneś postawić stopy w Cosmopolitan Hotel, są po prostu piekielnie rasistowscy, trzeba zrobić coś z tym, jak w Las Vegas traktuje się czarnoskórych!”. Dalej robi się jeszcze mocniej, bo Meek opisuje dosyć dziwną rozbieżność w tego typu sytuacjach:

Z postu wynika, że władze hotelu nie życzą sobie czarnoskórych raperów na jego terenie i są gotowe ich aresztować bez wyraźnego powodu. Meek zauważa, że kiedyś już był w tym miejscu… na imprezie Jaya Z. Nic mu się wówczas nie stało. Fragment dyskusji z ochroną został zarejestrowany na wideo:

Meek twierdzi, że podobna sytuacja spotkała nie tylko jego. Portal HipHopDX dotarł do oświadczenia, które prawnik rapera, Joe Tacopina, wystosował do Cosmopolitan Hotel. Zwłaszcza jeden fragment jest wart odnotowania:

Dowiedzieliśmy się, że Cosmopolitan posiada listę afroamerykańskich wykonawców, których nie należy wpuszczać wyłącznie ze względu na ich kulturę i kolor skóry.

Meek Mill zaznaczył, że nie ma zamiaru zostawić tak tej sprawy, więc możemy oczekiwać, że – tak jak chciał – coś może się zmienić w Las Vegas.

Fani rapera w komentarzach utrzymują, że rasizm w tym mieście jest powszechny i niestety trwa od bardzo dawna.

fot. kadr z klipu „Meek Mill – Going Bad feat. Drake (Official Video)”, youtube.com/Meek Mill

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,Ranking
Najpopularniejsi polscy raperzy na Facebooku i Instagramie [Infografika]

Facebook czy Instagram to portale, bez których większość z nas nie potrafi wyobrazić sobie codziennego życia. Jak już kiedyś pisałem - dla polskich raperów pojawienie się Facebooka było promocyjnym zbawieniem. Za pomocą Facebooka, raperzy promowali teledyski, zapowiadali płyty i bezpośrednio kontaktowali się z fanami. Po latach nastąpiła zmiana warty i to Instagram stał się głównym medium w kwestii relacji z fanami i regularności tam publikowanych treści. Kto jest szefem wszystkich szefów na Facebooku, a kto na Instagramie? Tego wszystkiego dowiecie się z dzisiejszego zestawienia.

Felieton,Hip Hop
Czy klątwa Drake’a dobiega właśnie końca?

W nocy z soboty na niedzielę zakończyły się finały Konferencji Wschodniej i po zwycięstwie 100:94 (4:2 w serii) nad Milwaukee Bucks drużyna z Kanady, Toronto Raptors, po raz pierwszy w historii awansowała do finału NBA, w którym zmierzy się z Golden State Warriors.