News

Kanye West mecenasem sztuki. Dał 10 milionów dolarów na projekt wulkaniczny

Filip Kowalski-Ocneanu -
News - - Dodane przez Filip Kowalski-Ocneanu

Kanye West mecenasem sztuki. Dał 10 milionów dolarów na projekt wulkaniczny

Kanye zaczyna rok 2019 od bardzo szczodrego posunięcia. Jako zdeklarowany miłośnik sztuki postanowił wesprzeć pewien projekt artystyczny. I mówimy tu o całkiem konkretnych pieniądzach. Kanye wyjął z kieszeni, bagatela, 10 milionów dolarów.

Muzyk dofinansował projekt Turrell Art Foundation, która wspiera tworzenie dzieł sztuki na ścianach wygasłego wulkanu w północnej Arizonie. W jaskiniach, tworzących swoiste komnaty, światło wpada w bardzo specyficzny sposób, zależnie od pory dnia i pogody. W efekcie, malowidła wyglądają codziennie inaczej.

James Turrell – pomysłodawca przedsięwzięcia – wystartował ze swoim projektem pond 40 lat temu, dokładnie w 1977 roku. Natomiast Kanye odwiedził Arizonę pod koniec sezonu 2018. Najwyraźniej (biorąc pod uwagę wysokość ofiarowanego datku), musiał być pod sporym wrażeniem tego, co zobaczył.

Zresztą chyba nie on jedyny. Turrell zebrał już z darowizn w sumie około 40 milionów dolarów.

View this post on Instagram

#light #art #color

A post shared by James Turrell (@jamesturell) on

zdjęcie jednej z prac Jamesa Turella na jego koncie na Instagramie

Fot. Big Sean-Blessings ft. Drake, Kanye West/YouTube


Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Koniec z wiązaniem sznurówek – oto Nike Adapt BB

Nike Adapt BB wykonane są z opatentowanego przez amerykański brand materiału o nazwie flyknit. Choć w tym przypadku jest to jedynie ,,szczegół". Najważniejsza jest zastosowana tu technologia, pozwalająca na automatyczne dopasowanie cholewki za pomocą aplikacji na smartfony, łączącej się z butami poprzez bluetooth. Za jej pośrednictwem użytkownik będzie miał możliwość tworzenia profili pozwalających przywołać zapisane w pamięci preferencje siły dopasowania cholewki do stopy. Funkcja ważna szczególnie dla osób, które wykorzystują buty do wielu różnych rodzajów aktywności - na przykład chciałyby pograć w Adaptach w kosza.

Hip Hop,News
Miażdżący posse cut! G Eazy, Royce da 5’9”, Rick Ross i Snoop Dogg – galeria Trae’a tha Trutha

Trae tha Truth to raper, którego nie da się pomylić z żadnym innym. Ma specyficzny głos i znajomości, których pozazdrościć może chyba każdy. W 9-minutowym utworze zebrał prawdziwych tuzów!