Streetwear

Kanye West pozwany przez japońską firmę

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Kanye West pozwany przez japońską firmę

Wartość majątku Ye jest wyceniana na kilkaset milionów dolarów. To jednak najwidoczniej to za mało, by opłacać podwykonawców. Według serwisu TMZ, jeden z nich właśnie złożył wniosek do sądu.

Powód? Brak zapłaty za materiały tekstylne przygotowane na nową kolekcję YEEZY o wartości… 600 tysięcy dolarów. W czerwcu ubiegłego roku amerykański raper miał złożyć w firmie Toki Sen-I Co zamówienie na materiał polarowy. 53 300 jardów (prawie 50 000 metrów) tkaniny, warte 624 tysiące dolarów, zalega teraz w magazynach japońskiego producenta. Kanye miał anulować zamówienie już po fakcie, poprzez… e-mail.

W dokumentach dostarczonych do sądu, japońskie przedsiębiorstwo pisze o stratach poniesionych ze względu na brak możliwości składowania tak dużej ilości materiału. Przedstawiciele Toki Sen-I Co. domagają się pełnego zwrotu kosztów oraz rekompensaty za poniesione straty.

Na dzień dzisiejszy Kanye w żaden sposób nie odniósł się do zarzutów i nie zobowiązał się do spłaty. Będziemy śledzić rozwój sytuacji. Stay tuned.

tmz.com/


Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Łatwo przyszło, łatwo poszło cz.2

W pierwszej części tekstu poznaliście przedziwne i przeróżne finansowe problemy, z jakimi mierzyli się Scott Storch, Common, Nas, Lil Kim i Kurupt. Czas na kolejny zestaw porad, jak łatwo stracić wielkie pieniądze (albo tylko wciskać wszystkim, że się je straciło).

Hip Hop,News
ESSA! Co znaczy to kultowe słowo?

Winicjusz Bartków to osoba niezwykła. Jedna z tych, do których lepiej pasuje określenie "persona". Ten raper, wydawca i - od niedawna - dziennikarz (?), to samobieżne działo, wycelowane w ogólnie przyjęte standardy. Za tym wszystkim kryje się słowo-klucz: "essa".