Hip Hop,News

Kaz Bałagane: głupota wyzwala u mnie pogardę

Izabela Smolińska -
Hip Hop,News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Kaz Bałagane: głupota wyzwala u mnie pogardę

Zaledwie kilka dni temu zrelacjonowaliśmy dla Was po krótce „wywiad”, którego Słoń udzielił na swoim Instagramie. „Se jadę na chatę, jak chcesz to pytaj” – zachęcił fanów. Dziś mamy dla Was małą rundkę jeden na jeden z Kazem Bałagane.

Kaz swoją rozmowę zatytułował „Tylko ciekawe kwestie:)” I rzeczywiście, było ciekawie, miejscami było też kontrowersyjnie:

I zabawnie:

Było oczywiście o muzyce, trochę o modzie, a także… o rodzicielstwie (nie zabrakło nawet pytania o 500 + 😉 ). Padła też obietnica spotkania Winim.  Forma – tradycyjnie – pytania na Insta. Oto, czego udało nam się z nich dowiedzieć:

  1. Kaza Bałagane najbardziej wk*rwiają pomówienia. I pewna partia rządząca, ale politykę zostawmy w spokoju
  2. Cecha, której raper nie lubi najbardziej u innych, to głupota – „Uwalnia we mnie ostateczne pokłady pogardy” – napisał
  3. Uważa, że słuchacze rapu to w znacznej znacznej większości (95 procent) dzieci, wychowane na internecie, nierozumiejące świata
  4. Nie zależy mu na powszechnej sympatii – patrząc na punkt wyżej – to dobrze
  5. Wydarzenie, które ukształtowało muzyka najbardziej, to narodziny córki -„Zobaczenie na własne oczy tego, że na świat przychodzimy bez grama złych intencji” – stwierdził
  6. Kaz lubi oryginalne słownictwo – dlatego używa trudnych słów w swoich tekstach (chociaż twierdzi, że w odpowiednich proporcjach przeplata je z „prymitywnymi”)
  7. Poza rapem Kaz pisywał… wiersze
  8. Na pytanie o ulubiony album odpowiedział, że najbardziej jest zadowolony z… „Hugo bucc2”, „narkopopu” i „Książę nieporządek”. Słowem – lubi wszystko 😉
  9. Muzyczne marzenie? – Oczywiście, kolejne płyty
  10. Gdyby mógł kogoś wskrzesić, żeby coś wspólnie nagrać, byłby to J Dilla

To tyle. Wszystko, co najważniejsze. Czekamy na rozwój poszczególnych zagadnień w kleszczach pytań Winiego.

P.S. A gdybyście sami chcieli zgłębić kwestię słownictwa polskich raperów, zapraszamy do naszego rankingu.

fot. Kaz Bałagane „Trendsetter” (prod. @APmg)/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij

"Klan", "M jak Miłość", "Na Wspólnej", Brexit. Chcesz zobaczyć finał, ale to niemożliwe. Sprawa wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nadal jest nierozwiązana, nadal nie ma nawet rozmów pomiędzy Premier May, a Przewodniczącym Rady Unii Europejskiej, Donaldem Tuskiem. Ostatnie miesiące nie przyniosły nawet szkicu jakiegokolwiek rozwiązania, a patrząc na wydarzenia z ostatnich tygodni, to liderka Partii Konserwatywnej zrobiła wręcz krok w tył. Nie odebrało to jednak kreatywności artystom (ale też politykom!), którzy chętnie podnoszą temat Brexitu poprzez muzykę.

News
Raperzy walczą o Mayhema Mala. Zostanie uniewinniony?

Muzycy to często taka niebiologiczna rodzina. Wspiera się w gorszych chwilach, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą sprawy sądowe. Przykład? Wyrok Jamala Knoxa (znany jako Mayhem Mal) z 2014 roku, który aktualnie próbują unieważnić m.in. Meek Mill, Chance the Rapper i 21 Savage.