Felieton

Keanu Reeves, A$AP Rocky i cyborgi, czyli nadchodzący, największy produkt eksportowy Polski!

Michał Fitz -
Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves
Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves
Felieton - - Dodane przez Michał Fitz

Keanu Reeves, A$AP Rocky i cyborgi, czyli nadchodzący, największy produkt eksportowy Polski!

Akurat w muzyce nie możemy pochwalić się (jeszcze!) znanymi na całym świecie Polakami, ale są już dziedziny, w których nasi rodacy nie w zasadzie rozdają w nich karty. Jedną z takowych jest z pewnością branża gier wideo, w której prym wiedzie CD Projekt RED.

To studio jest odpowiedzialne za stworzenie serii gier o Wiedźminie, które stały się absolutnym bestsellerem na całym świecie. Trzecia część zebrała mnóstwo nagród nadających jej tytuł gry roku i szereg innych wyróżnień. Polacy nie zamierzają się jednak ograniczać tylko do tej jednej serii, więc na chwilę odstawili miecze i czary, by cały świat zachwycić czym innym. Już niedługo ma bowiem premierę ich futurystyczny Cyberpunk 2077, na którego wydanie czekają setki tysięcy graczy na całym świecie. Jak zapowiada się i czym jest polski gamingowy blockbuster?

To fabularna gra akcji oferująca otwarty świat gry osadzony w przyszłości. Dla osób nie będących w temacie, najbardziej obrazowo będzie stwierdzić, że to coś podobnego do GTA. Wcielając się w głównego bohatera będziemy bowiem zmagać się z różnego rodzaju gangami, wykonując średnio bezpieczne i jeszcze mniej legalne misje. CD Projekt RED zadbał jednak, by nie była to tylko kolejna gra ze strzelaniem i przy okazji cyborgami.

Wokół Cyberpunka 2077 stworzono niewyobrażalnie wielką i bogatą otoczkę, którą konsekwentnie budowano od kilku lat. Na produkcję całej gry oraz jej marketing wydano już ponad pół miliarda złotych. Jako odtwórcę jednej z głównych postaci zatrudniono chociażby Keanu Reevsa, jednego z czołowych aktorów Hollywood, znanego choćby z roli Neo w Matrixie. Użyczył on nie tylko głosu temu bohaterowi, ale również wyglądu, gdyż przy pomocy technologii motion capture stworzono jego idealnie odwzorowaną wersję, wzbogaconą później o różne, robotyczne bajery.

Wpompowanie takich pieniędzy nie zagwarantowało jedynie znanych postaci odgrywających bohaterów gry i przepięknej grafiki. Fundusze zainwestowano także w soundtrack, by mieć pewność, że klimat całej produkcji będzie też tworzony przez dźwięk. Nie chodzi mi tu tylko o odgłosy miasta przyszłości, ale autentyczne piosenki, które zostały stworzone lub przerobione na potrzeby gry. Jej producenci postarali się o naprawdę dobrych i popularnych muzyków, jednocześnie dbając o ich różnorodność. W Cyberpunku będziemy mogli usłyszeć chociażby Run The Jewels, zespół Infused, A$AP Rocky’ego czy partnerkę Elona Muska, Grimes.

Gra tak naprawdę powinna mieć już swoją premierę jakiś czas temu, ale ta jest regularnie przekładana. Obecna data wyjścia Cyberpunka to 10 grudnia tego roku i wydaje się, że przez nadchodzące dwa tygodnie już nic nie powinno tego zmienić. Nie zdziwcie się, jeśli za parę miesięcy ktoś z zagranicy rozmawiając z Wami, nie skojarzy naszej ojczyzny z Robertem Lewandowskim, a właśnie z Cyberpunkiem.

fot. kadr z wideo „Cyberpunk 2077 — Za kulisami: Keanu Reeves”, YouTube.com/Cyberpunk2077

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Quebo i Fabijański już byli w HejtParku. Który raper następny?
hejtpark

Instagram znacznie wpłynął na relacje fanów z artystami – ci kontakt z nimi mają głównie za pośrednictwem tego medium, na przykład korzystając z możliwości zadawania pytań. Raper może sobie wybrać, na co chce odpowiedzieć, a na co nie. O co jednak byś zapytał, gdybyś miał możliwość zrobić to na wizji, przez telefon?

Felieton,Hip Hop
Brat Szpaka wydaje płytę! Sprawdziliśmy pierwszy singel Rolexa

Label GUGU rozrasta się coraz bardziej. Jednym z zawodników jest brat załozyciela, czyli Rolex. W ostatnim czasie słychać go częściej na wspólnych trackach, udzielił się również na ostatniej solowej płycie Szpaka. Tym razem startuje ze swoim krążkiem, a my znamy już pierwszy singel.