Rap

Kękę, Młode wilki, Rau… Kolejny piątek pełen premier!

Filip Klarzyński -
kękę młode wilki rau
kękę młode wilki rau
Rap - - Dodane przez Filip Klarzyński

Kękę, Młode wilki, Rau… Kolejny piątek pełen premier!

Tegoroczny kwiecień obfituje w premiery. O wysypie nowych albumów pisaliśmy także tydzień temu i tym razem będziemy musieli zrobić to samo. Płytę wydali m.in. Kękę i Rau.

Kękę “Siara”

Zestawienie zaczynamy od najstarszego zawodnika, czyli od Kikiego. “Siara” to powrót po ponad rocznej przerwie od ostatniego albumu. Na najnowszej płycie usłyszymy wiele historii z dzieciństwa radomskiego rapera, ale spokojnie parę kawałków opisujących aktualne wydarzenia również tutaj znajdziemy. Jest to krążek przesiąknięty nostalgią i samym Kękę, ponieważ nie doświadczymy tutaj żadnego występu gościnnego. Dla fanów rapera niewątpliwa gratka.

Popkiller “Młode wilki 8”

O tegorocznej edycji młodych wilków już nam się zdarzyło pisać. Teraz nadszedł czas na oficjalną premierę ich albumu. Tym razem udział wzięło 11 uczestników w których skład wchodzą: Kara, Cukier, Rip Scotty, Chivas, Floral Bugs, Hodak, Szymi Szyms, Feno, Berson, Gverilla i Janusz Walczuk. Ponownie możemy usłyszeć pełno różnych stylówek i niecodziennych połączeń, przez co każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Rau Performance “Mieszane uczucia”

Rau o swoim najnowszym albumie mówi, że jest to jego najbardziej osobisty i dopracowany projekt. Z pewnością ciężko się z tym nie zgodzić. Wersy zaskakują, a i brzmieniowo nie jesteśmy w stanie się tą płytą znudzić. Prawie każdy numer jest zrobiony w innym stylu, a mimo to “Mieszane uczucia” wydają się być bardzo spójne. Swoją drogą recenzja tegorocznego dzieła rapera pojawi się u nas już niedługo!

Kara i Rest

Scena uliczna również ma się dobrze, a dzisiaj dostała dwa albumy do odsłuchu. Rest wydał “WNM 3”, które jest zwieńczeniem trylogii na której można znaleźć klasyczne kawałki i trapowe bangery. Zdaniem rapera jest to najlepsza część i bez wątpienia przebijająca jakością poprzednie dwa projekty. Kolejną opcją jest druga legalna płyta Kary pt. “Deszcz”. Artystka zawarła na tym krążku emocje, jakie towarzyszyły jej przez ostatni rok. Jak sama mówi, swoją muzyką chce podnieść na duchu słuchacza i pomóc mu w ciężkich chwilach.

Muzyka zza Oceanu

Tam także nie próżnują. Lil Yachty wydał mixtape “Michigan boy boat”, na którym znajdziemy pełno featuringów z tytułowego stanu. Do tego dostaliśmy także remiks “Save Your Tears” od Ariany Grande i The Weeknda.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Koniec sporu! Sentino i Step Records w końcu się dogadali
Sentino Step Records

Afera pomiędzy Sentino a Step Records w końcu dobiega końca. Obie strony zamieszane w konflikt znalazły sposób na rozwiązanie sporu. Jeśli wszystkie plany zostaną zrealizowane, fani rapera będą mogli być zadowoleni. Na streamingi wróci jego muzyka, a kolejna płyta wydana zostanie w języku polskim.

News
REKRUTUJEMY. Dołącz do redakcji skrr.pl!
skrr praca

Masz pojęcie o hip-hopie? Jesteś na bieżąco z tym, co dzieje się na polskim YouTubie? Doskonale znasz TikToka? To znaczy, że czekamy właśnie na Ciebie!