Hip Hop,News

Koza znalazł label! Transfer z Raszyna do Krakowa

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Koza znalazł label! Transfer z Raszyna do Krakowa

Jakiś czas temu Koza ogłosił na swoim facebooku, że szuka wydawcy dla jego nowej płyty, co zbiegło się z ujawnieniem zerwania współpracy z Lekter Records. Raper w dosyć buńczuczny sposób obwieścił, że ewentualni chętni mają tydzień, by się do niego zgłosić. Choć spotkał się przez to z krytyką ze strony słuchaczy, którzy uznali, że za bardzo zadziera nosa, sam wkrótce przyznał, że chętni na niego się znaleźli i nie zważali na to, w jaki sposób artysta sformułował swoje ogłoszenie. Teraz wiemy już oficjalnie, na kogo zdecydował się Koza.

Nową wytwórnią rapera będzie Hashashins Label, za którym stoi Deys. Dowiedzieliśmy się o tym z ich oficjalnego fanpage’a na Facebooku, na którego zdecydowali się wrzucić bardzo krótkie, ale jednocześnie zupełnie wystarczające oświadczenie, które zostało dodatkowo opatrzone jednym z hitów Kozy.

https://youtu.be/E2Jv8D7HLsUTo już oficjalne. Miło nam poinformować, że najnowsza płyta Kozy ukaże się nakładem Hashashins Label.Koza~Front

Hashashins 发布于 2019年8月26日周一

Koza dał sobie trochę czasu na przemyślenie decyzji i możemy śmiało stwierdzić, że wybór tego labelu nie jest przypadkowy. Deys od dawna zbiera nietuzinkowych raperów i choć nikomu nie udało się wypłynąć na najszersze wody, to żadnemu nie możemy odmówić oryginalności. Podjęcia takiej, a nie innej decyzji można też dopatrywać się z powodu posiadania podobnego spojrzenia na pewne osoby w środowisku. Trzeba bowiem zaznaczyć, że zarówno Koza, jak i Deys nie darzą zbytnią sympatią SB Maffiji. Raszyński raper nie tak dawno w dosadny sposób nawijał, a potem tłumaczył, co o nich myśli, a szef Hashashins miał przecież swego czasu beef z całym składem Solara i Białasa.

Jak Koza sprawdzi się w szeregach nowej wytwórni? Na wysnuwanie wniosków przyjdzie czas, gdy płyta się ukaże. Póki co możemy być jednak pewni, że będzie ona dokładnie taka, jaką raper sobie wymyślił, ponieważ wybrał wytwórnię, która chętnie wypromuje jego oryginalność i nie będzie starała się zmodyfikować jej pod większą liczbę wyświetleń. A może album będzie tak dobry, że i tak nie byłoby to potrzebne?

fot. kadr z klipu „VVarga x Koza x RAU – SZELESZCZE”, YouTube/ZDvpy

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Rap w służbie reklamy hulajnogi. Racja czy prowokacja?

O rapie w reklamach trochę już pisaliśmy. Zwykle wywołują one kontrowersje i przynoszą raperom oraz marce więcej wstydu niż korzyści, chociaż dzięki temu przynajmniej zapadają w pamięć. Zdarzają się też oczywiście wyjątki jak w przypadku ostaniej niezłej reklamy Tigera, w której pojawił się Abradab na bicie od E-40.

Hip Hop,News
Drake nie jest pewien, w jakiej wytwórni wydaje?

Podwójny singiel wydany przez Drake'a w czerwcu z okazji zwycięstwa jego ulubionej koszykarskiej drużyny Toronto Raptors, wywołał niemałe zamieszanie. Przede wszystkim Drizzy wymierzył wtedy parę linijek w stronę Pushy T, próbując (chyba) wreszcie uciąć plotki na swój temat. Teraz z kolei wychodzi na to, że ma on także problemy z wytwórnią. Albo raczej... z wytwórniami.