Felieton,Hip Hop

KPSN: Kariera z podręcznika

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

KPSN: Kariera z podręcznika

Wielkimi krokami zbliża się legalny debiut KPSNa. Ten raper i producent od lat sukcesywnie dokłada cegiełki do polskiej sceny. Ta teraz stoi za nim murem.

Szorstki styl – zarówno w bitach, jak i w nawijce. Te pierwsze przywodzące na myśl patenty m. in. Noona, dzisiaj nabierają już autorskiego sznytu. Ta druga przypomina starych wyjadaczy – treść ważniejsza jest w niej niż technika, ale nie ma mowy o fuszerce. KPSN to jeden z tych wykonawców, którym wierzy się od razu, a każde słowo ma poparcie w osiągnięciach.

Światła na mnie

Dlatego nie mierzi, kiedy Piotrek nawija: „Za długo stałem w kolejce, więc się suwaj/Bez focha, ruro, rób mi miejsce”. Ten zawodnik to prawdziwy selfmade man, a w podpisie pod jego kawałkami zazwyczaj widniało bardzo znamienne „rap/bit/mix/master/grafika – KPSN”.

Na przestrzeni kilku EP-ek szlifował zarówno swoją produkcję, jak i rap. Nie ograniczał się zresztą do ogarniania swoich rzeczy. To właśnie on wyprodukował niemal całą (nie licząc jednego numeru) płytę „Postanawia Umrzeć” Bonsona, która jest – jak dotąd – najlepiej przyjętym legalnym wydawnictwem szczecińskiego rapera. Na swoich projektach też zbiera śmietankę polskiej nowej szkoły. Nagrywał z Frostim Rege, Szpakiem czy z Janem – Rapowanie. Na jego podkładach śmigali wspomniany już Bonson, W.E.N.A., Sarius, a nawet Onar. Czekamy na track z Małolatem, prawdopodobnie dojdzie także do współpracy z Włodim.

View this post on Instagram

. @wlodi_osad 👊🏻 📸 @babygirlelle

A post shared by KPSN (@kpsn_elo) on

Nie masz pytań

Bezkompromisowy styl, alergia na ksero i teksty normalnego chłopaka, nie żadnego odmieńca, sprawiły że KPSN może liczyć na szacunek zarówno starej, jak i nowej szkoły. Nie bez znaczenia jest tutaj również znaczna ilość bardzo naturalnie wplecionych w treść follow-upów.

Pierwotnie legalny debiut KPSNa „Nie masz pytań” miał ukazać się w StoProcent, ale finalnie Piotrek pchnie go z pomocą własnego labelu – Marka. Wsparcie w dystrybucji zapewni MyMusic.

Wszystkie nieoficjalne wydawnictwa rapera cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Do tego stopnia, że nowi fani pytają o reedycje starszych EP-ek. Piotrek gromadzi coraz liczniejszy fanbase bardzo świadomych słuchaczy, którzy preferują rap bez ściemniania i błyskotek na klipach. Wystarczy zobaczyć statystyki na youtube. Wyświetlenia wciąż rosną, łapek w dół raczej nie przybywa.

KPSN to jedna z najciężej pracujących postaci na scenie. Mamy pewność, że będzie z niego bardzo dużo pożytku, a to wszystko, co pokazał do tej pory, to dopiero rozgrzewka. Kibicujemy, bo jest komu.

fot. kadr z klipu „KPSN – „Światła na mnie” prod. KPSN cuty Dj Te (OFFICIAL VIDEO)”, youtube.com/KPSN

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
„To koniec, R. Kelly”. Piosenkarz usłyszał zarzuty

R.Kelly od lat był oskarżany o molestowanie, nigdy jednak żadna ze spraw nie trafiła do sądu, aż do teraz. Właśnie postawiono mu 10 zarzutów seksualnych nadużyć, z czego aż 9 dotyczy nieletnich.

News,Streetwear
Nie, to nie IKEA! Nowa torba od COMME des GARÇONS SHIRT

Ikea to największy na świecie dystrybutor wyposażenia domu. Wiele z przedmiotów, które ma w swoim asortymencie, to już dzisiaj ikony. Tak jak torby, które w sklepach szwedzkiego giganta służą do noszenia zakupów. To właśnie one stały się wzorem dla Reia Kawakubo (głównego projektanta w COMME des GARÇONS SHIRT) przy tworzeniu Shopper Bag Tote.