Hip Hop

Łona VS Wojciech Młynarski [Raper VS Klasyk]

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Łona VS Wojciech Młynarski [Raper VS Klasyk]

Serwus! Witamy Was w trzecim odcinku „Raper VS Klasyk”. W pierwszym postawiliśmy na zestawienie Wojtka „Sokoła” Sosnowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. W drugim w koleżeńskie szranki stanęli Piotr „Ten Typ Mes” Szmidt i Charles Bukowski. Dzisiaj w serdecznej atmosferze ramię w ramię staną Adam „Łona” Zieliński i Wojciech Młynarski! Dlaczego tak? Bo ten pierwszy w swej skromności unika porównań do artystów pokroju tego drugiego, a my jesteśmy medium, które może, więc jeśli możemy, to korzystamy. Oczywiście z leciutkim przymrużeniem oka.

Porównywać będziemy: Poglądy, warsztat, rewolucyjność, wpływ na branżę i… wygląd.

Dla tych, którzy preferują postawę TL;DR – prosta ściągawka w formie infografiki:

Bibliografia (nie wiemy przecież wszystkiego):

  1. Taki fajny tekst – TUTAJ
  2. Recital „Czterdziecha” – O TUTAJ
  3. Dyskografia obu panów
  4. Wikipedia do spraw podstawowych (wiadomo)
  5. Taki wywiad – KLIKNIJ

Na koniec, mały cukierek. Otóż w lutym Łona był gościem spotkania inaugurującego cykl Sejneńskich Rozmów. Przepytywany przez Krzysztofa Czyżewskiego, przez godzinę z okładem uwodził słuchaczy tym co, i jak mówił. Tam też w brawurowy sposób zaprezentował „Bynajmniej” Wojciecha Młynarskiego. Nie spodziewajcie się jednak śpiewania czy rapowania – Łona deklamował, ale jak! To trzeba zobaczyć – TUTAJ.

fot. kadr z wideo „Łona i Webber – Błąd”, youtube.com/Dobrzewiesz Nagrania, wikipedia.pl/Jarosław Kruk

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Yeezy świecące w ciemności: premiery nadchodzącego tygodnia

Tydzień bez 350-tek tygodniem straconym – albo przynajmniej dość nietypowym. Dziś wersja świecąca w ciemności, model w klimatach retro od Nike, jedno z najlepszych wydań AF1 ever i inne. Przegląd sneakersowych premier nadchodzącego tygodnia – zapraszamy!

Hip Hop,News
Gural łączy siły z profesorem uniwersytetu Yale’a!

Agitacja agitacji nierówna, o czym mogliśmy się przekonać w hip-hopie już wielokrotnie. Od Jaya Z i Beyonce na obiadach u Obamy po Kanyego Westa wspierającego Donalda Trumpa. Od Mezo popierającego SDPL i Marka Borowskiego po Piotra "Liroya" Marca w Sejmie.