Hip Hop,News

Małolat konsultantem przy grze o dilerze narkotyków

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Małolat konsultantem przy grze o dilerze narkotyków

Jeśli myśleliście o tym, jak to jest być dilerem narkotyków, to już w przyszłym roku będziecie mogli tego doświadczyć. I tak jak raperzy generalnie nie powinni być autorytetami i nie powinien nim być, biorąc pod uwagę jego przeszłość, również Małolat – to nie tym razem. Młodszy z braci Kaplińskich zaangażował się w nowy projekt firmy Movie Games S.A..

Projektowany przez Studio Byterunners „Drug Dealer Simulator” ma trafić na rynek już w pierwszym kwartale 2020 roku. Rozgrywka polegać będzie na przejściu drogi od osiedlowego dilera po „narkotykowego bossa”, a w międzyczasie będzie trzeba mierzyć się z konkurencją, służbami, przetwarzaniem produktów i planowaniem działań. Gra zamiast zachęcić, ma oczywiście na celu pokazać do czego taki styl życia prowadzi…

„Możliwość udzielenia konsultacji przy tworzeniu kontrowersyjnej gry Movie Games przyjąłem z entuzjazmem. (…) Jeden z solowych debiutów odsłaniał kulisy mojej osobistej historii, w której występowałem w roli narkotykowego dilera” – mówi Małolat.

Mowa tu o nagranej w duecie z Ajronem „Pogoni za lepszej jakości życiem”, z której teksty przyczyniły się do tego, że raper spędził trochę czasu w areszcie. To z kolei już inny, obszerny temat – pisaliśmy o tym na przykład przy okazji zatrzymania Kaza Bałagane. Albo TU i TU. W końcu z podobnym problemem od paru lat zmaga się także Bonus RPK.

Charakterystyką, która przyciąga widzów i graczy do produkcji „okołonarkotykowych” nie są narkotyki czy przestępczość sama w sobie, a abstrakcja i dreszczyk (…) Nieustanna presja (…) wielkie pieniądze, niebezpieczeństwo i adrenalina – tłumaczy Rafał Pęcherzewski, czyli główny projektant gry.

Cóż, jak do tej pory, jeśli chodzi o podobną fabułę, we współpracy z raperem ukazała się na przykład w 2005 gra „50 Cent: Bulletproof”, a cztery lata później jej kontynuacja – „50 Cent: Blood on the Sand”. Tylko, że wcielając się w postać Fiddy’ego należało mścić się na tych, którzy chcieli go zamordować, a na ekranie konsoli bądź komputera mogliśmy spotkać odwzorowanego choćby Dr. Dre albo Eminema. To już mniej poprawne, ale raczej warto zapoznać się z tą produkcją!

fot. kadr z klipu „Małolat/Auer „Nad Ranem” feat. Szpaku, Młody SMF”, youtube.com/Małolat

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
ASAP Rocky chciał zagrać dla kolegów ze szwedzkiego więzienia, ale nic z tego

Setki, jak nie tysiące, polskich fanów ASAP Rocky'ego było w zeszłym roku mocno wstrząśniętych informacją, że raper nie zagra na Openerze, gdyż nie wyjdzie do tego czasu ze szwedzkiego więzienia. Jak się później okazało, Flacko przesiedział w puszce cały miesiąc. Chyba nawiązał tam ciekawe znajomości, ponieważ wpadł na pomysł, by w tym samym więzieniu zagrać koncert.

Hip Hop,News
Eminem znowu dissuje, a przy tym jest dostojny jak nigdy

Mariah Carey nie jest z Nickiem Cannonem od dwóch lat, a i tak za niego obrywa. Eminem jest chyba najbardziej pamiętliwym gościem na planecie. Nie zmienia to faktu, że jest też jednym z najlepszych raperów i choć jest to podważane przez wielu, to Slim bardzo lubi to udowadniać. W sumie, gdyby tego nie udowadniał, to być może nie miałby o czym nagrywać - to też inna sprawa. Niektórzy wiedzą, że jedną z osób, do których Shady jeszcze przed karierą wysłał swoje demo, był Fat Joe. Raper latami pluł sobie w brodę, że nie sprawdził wtedy taśmy z napisem "Slim Shady", ale dzisiaj może się cieszyć, bo Eminem dograł się na wspólny album Joe i Dre (ale nie tego z NWA, tylko tego z duetu Cool&Dre).