Hip Hop,News

Management Lil Peepa w sądzie: „On nie może być uznawany za bezradne dziecko”

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Management Lil Peepa w sądzie: „On nie może być uznawany za bezradne dziecko”

Kilka miesięcy temu wspominaliśmy Wam o tym, że matka Lil Peepa, która wcześniej zresztą świetnie zajęła się jego pośmiertnym dorobkiem muzycznym, zdecydowała się również na pozwanie agencji menedżerskiej, która współpracowała z jego synem. Oskarżała otoczenie swojego syna za to, że ten przedawkował narkotyki. Według niej miał być do tego wręcz zmuszany. The Blast dotarło do sądowych dokumentów, w których możemy przeczytać wytłumaczenie oskarżonej strony.

Mr. Ahn nie może być uznawany za bezradne dziecko w świetle prawa. On był dorosły. Był współwłaścicielem i osobą decyzyjną spółki Joint Venture. Obejmowało to również jego trasę koncertową. Podobnie jak uniwersytety mają niewielką kontrolę nad działalnością społeczną poza kampusem, podmioty FAE nie kontrolowały, ani nie miały prawa kontrolować życia osobistego pana Ahr, w tym jego używania narkotyków. Polityka zapobiegania przyszłemu współczynnikowi szkód również nie narzuca cła. Pan Ahr był dorosły. Wybrał leki, które go zabiły. Współpracownicy na zasadach rynkowych nie powinni być zobowiązani do ochrony się przed samookaleczeniem.

To wytłumaczenie, którego mogliśmy się spodziewać. Przecież koniec końców to sam artysta decydował o tym, czy chce przyjąć kolejną dawkę narkotyków. To tłumaczenie nie uwzględnia już jednak tego, że miał być on do tego nachalnie wręcz namawiany. Matka Lil Peepa wspominała przecież, że przed jednym z koncertów dostał od swoich współpracowników cały słoik tabletek w ramach prezentu.

Miejmy nadzieję, że sąd dokładnie przyjrzy się tej sprawie, zabezpieczając odpowiednie dowody i rozmawiając z zamieszanymi w całą sprawę osobami. Jeśli bowiem management Peepa faktycznie odpowiada za pogłębienie w nim uzależnienia, które ostatecznie doprowadziło do śmierci, powinien za to ponieść konsekwencje. Byłoby to też idealną nauczką zarówno dla innych menedżerów, którzy próbują utrzymać swoich artystów na najwyższych obrotach, jak i dla samych raperów, bo przecież to ich życie jest kładzione na szali.

fot. kadr z klipu „LIL PEEP x MONTREALITY ⌁ Interview”, youtube.com/MONTREALITY

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Patointeligencja? Nie, to już było. Czas na przeróbkę!

Jak to się powszechnie mówi "społeczność internetowa nigdy nie śpi". Tak było też tym razem, kiedy utwór "Patointeligencja" - młodego, warszawskiego rapera Maty, był na językach praktycznie całej Polski. Numer ten doczekał się wielu przeróbek w serwisie YouTube - zarówno ze strony tych mniej znanych osób, jak i ze strony znanych osobowości.

Hip Hop,News
Nicki Minaj oskarża Meek Milla o przemoc wobec kobiet!

Między Nicki Minaj a Meek Millem nie jest przyjemnie. W środę między byłymi partnerami doszło do ostrego konfliktu na Twitterze. Raper polubił mema, który dotyczył wyborów modowych aktualnego męża Nicki, Kennetha Petty'ego. Po tym, jak po chwili Minaj na swoim Instagramie w ramach odpowiedzi zaczęła kpić ze stroju Meeka, odwołała się na Twitterze do ich kłótni sprzed kilku tygodni, gdy razem ze swoim mężem natknęła się na byłego podczas zakupów. A w kolejnym poście... oskarżyła go o przemoc wobec kobiet.