Rap

Mata zapowiada nowy album, rapuje „Schodki” 16 razy i bije rekord Travisa Scotta

Michał Szyndler -
mata
mata
Rap - - Dodane przez Michał Szyndler

Mata zapowiada nowy album, rapuje „Schodki” 16 razy i bije rekord Travisa Scotta

Od „epki o petkach” do bycia na ustach wszystkich Polaków. Mata wielokrotnie udowadniał, że rzeczy, które tworzy, wywołują poruszenie, a jego działania nie przechodzą bez echa. Tym razem w ramach spontanicznej akcji postanowił pobić rekord Travisa Scotta i zagrać swój kawałek aż 16 razy.

Młody Matczak wyjątkowo nie jest w centrum wydarzeń z powodu nagrania kolejnego rozrachunkowego kawałka. Wczoraj (21 maja) zagrał „Schodki” aż 16 razy i pobił dotychczasowy rekord Travisa Scotta. Podczas swojego występu na statku na Wiśle rapował do widowni, która siedziała na tytułowych schodkach. Ten koncert to chyba odpowiedni moment, aby przywrócić im dawną, nieco żartobliwą nazwę: „Schodki nad Wisłą imienia Michała „Maty” Matczaka”.

Podczas występu Mata zapowiedział również swoją nową płytę. Powiedział, że album jest już napisany i obiecał, że ujrzy on światło dzienne we wrześniu tego roku! Z tego powodu pojawiły się już ciekawe teorie dotyczące tytułu i treści nadchodzącego projektu.

Mata – „100 dni po maturze”?

Facebookowy portal „Obliczenia i analizy w rapie” wyliczył, że od wczorajszego występu (21 maja) do pierwszego dnia roku szkolnego (1 września) minie równo 100 dni. W związku z tym jego twórcy przypuszczają, że nadchodząca płyta może nawiązywać do poprzedniego projektu Maty, czyli „100 dni do matury”. Z naszych obliczeń wynika jednak, że od 21 maja do 1 września (nie licząc pierwszego i ostatniego dnia) minie 14 tygodni i 4 dni, czyli 104 dni. 100 dni od 21 maja wypadnie zatem kilka dni wcześniej.

Wczoraj Mata ogłosił, że we wrześniu wyjdzie jego nowy album. Mamy pewną teorię z tym związaną, ale sami zdecydujcie o…

Posted by Obliczenia i analizy w rapie on Saturday, May 22, 2021

Nie zmienia to jednak faktu, że ich teoria zdaje się być słuszna. Wskazuje na to również „Patoreakcja”, która nawiązuje do „Patointeligencji” – nowy projekt Młodego Matczaka może być silnie związany z poprzednimi. Prawdopodobnie ze strony rapera możemy spodziewać się pewnego rodzaju komentarza albo uzupełnienia.

Poprzedni rekord Scotta to nie 14, a 15 wykonów jednego utworu z rzędu

Wiele mediów podaje, że poprzedni rekord należał do Travisa Scotta i wynosił „14 powtórzeń”. Częściowo jest to fakt. 15 maja 2017 roku podczas koncertu Scott nawinął jeden ze swoich największych hitów, „Goosebumps”, aż 14 razy. Jednak niecały tydzień później, podczas koncertu w Cleveland w Ohio rekord został pobity. 21 maja 2017 roku Scott zagrał „Goosebumps” aż 15 razy. Jak podaje Fader, wcześniejszy rekord należał do Kanye Westa i Jaya-Z. W 2012 roku podczas koncertu w Paryżu duet zagrał wspólny kawałek, „Ni**as In Paris”, 12 razy.

fot.: kadr z klipu „Mata – Schodki”, YouTube.com/SBMLabel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Czym jest ASMR i dlaczego staje się tak popularne?
ASMR

Dla niektórych ASMR to po prostu przyjemne dźwięki. A dla innych coś, na co lubią patrzeć, jak np. palące się ognisko. Ten trend popularny jest szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Obecnie niektórzy zagraniczni twórcy na swoich kanałach zgromadzili całkiem pokaźną widownię, liczącą kilka milionów obserwujących. Pierwsze wideo z ASMR na polskim YouTubie zaczęły pojawiać się mniej więcej w 2018 roku. Można się spodziewać, że filmy o tej tematyce już niedługo staną się równie popularne, co w innych krajach.

Rap
Nie żyje Chi Modu – fotograf amerykańskich raperów
chi modu

W sobotę (22 maja) w wieku 55 lat zmarł Chi Modu. Był amerykańskim fotografem, autorem wielu niesamowitych prac, które dokumentowały muzyczną działalność najbardziej wpływowych raperów. O jego odejściu poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.