Felieton,Hip Hop

Na pierwszy rzut ucha: Ten Typ Mes – Kanapa (prod. @atutowy)

Klementyna Szczuka -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Na pierwszy rzut ucha: Ten Typ Mes – Kanapa (prod. @atutowy)

Miłą niespodziankę zrobił nam Mes w tym niełatwym pod każdym względem czasie. Niedługo przed rozpoczęciem się pandemii w Polsce wypuścił projekt „Biały Tunel” (jeśli jeszcze go nie sprawdziliście, musicie zrobić to na dniach), a teraz powrócił z niezobowiązującym singlem, idealnie wpisującym się w obecne czasy.

„Kanapa” została w pełni stworzona w domowym studiu i przy zdalnej współpracy z Atutowym i DJ Flipem. Powstała do niej także animacja 3D, za którą odpowiada Konrad Wullert. Eksperymentalny i… taneczny kawałek to seria luźnych refleksji osadzonych w obecnych realiach, no i na kwarantannie.

Wow, sięgamy dna TikToka/Tokarczuk na półce leży na pokaz

Czuć w nim bardzo dobrze to, że ta kanapa, która zaczęła wyglądać jak ciasto od pizzy, jest obecna. Wszyscy w końcu doświadczamy tego, jak łatwo jest uciekać, zabijając czas na przykład właśnie na TikToku albo Netfliksie, a większość rzeczy można ogarnąć jedynie online. To duża zmiana, która zdecydowanie się na nas odbija, ale nie zmienia ona jednak faktu, że konieczność izolacji bywa na swój sposób komfortowa. Trudno jest zresztą sobie wyobrazić, jak dalej będzie wyglądał świat. W tym wszystkim Mes nie oszczędza także nawiązań do polityki i jak sugeruje, akurat od niej w tych okolicznościach trudno jest uciec.

fot. kadr z klipu „Ten Typ Mes – Kanapa (prod. @atutowy)”, YouTube.com/alkopoligamiacom

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Czy rap uratuje świat? #hot16challenge może stać się najlepszym polskim towarem eksportowym

Wiem, że pandemia zatrzymała rozwój gospodarczy wielu państw, ale czy przy okazji też aby nie cofnęła czasu? Znowu bowiem budzę się rano podekscytowany, mając w głowie kilka pytań. Czy już nagrali? Kogo nominowali? Jakie były punche? Takie myśli towarzyszyły przecież mojemu standardowemu dniu jakoś 6 lat temu, gdy trwało pierwsze #hot16challenge. Wtedy to była w zasadzie tylko zabawa, sam Solar zresztą zaznaczył w opisie swojego ówczesnego kawałka: "Bez wczuwki w jakieś przelewy i czucie się jak chorzy ludzie, ot rapowa akcja." Teraz jednak to nie tylko powtórka tej rozrywki, ale przede wszystkim świetnie poprowadzona marketingowo akcja charytatywna, która może przy okazji stać się towarem eksportowym, z którego Polacy będą mogli być dumni.

Hip Hop,News
Zabrakło ich w pierwszej edycji #Hot16Challenge, ale teraz mogą namieszać! #2

#Hot16Challenge2 wystartował - nie mógł tego zainicjować nikt inny niż Solar. Padły pierwsze nominacje, a cała akcja zaczyna powoli nabierać tempa. Zasady się nie zmieniają, jednak tym razem przyświeca całej inicjatywie szczytny cel. Mianowicie prowadzona jest zbiórka na rzecz walki z koronawirusem. Szczegółowe informacje znajdziecie w tym linku https://www.siepomaga.pl/hot16challenge. [TUTAJ] przedstawiliśmy 5 raperów, którzy nie załapali się na pierwszą edycję, czas na kolejne zestawienie.