Rap

Najbardziej wyczekiwane wyjście z więzienia ostatnich lat już w przyszłym miesiącu!

Michał Fitz -
Bobby Shmurda - Hot N*gga (Official Music Video)
Bobby Shmurda - Hot N*gga (Official Music Video)
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Najbardziej wyczekiwane wyjście z więzienia ostatnich lat już w przyszłym miesiącu!

Możemy tego chcieć albo nie, ale rap nierozerwalnie związał się z bezprawiem. Niektórzy tylko o tym nawijają, a inni mają na koncie zupełnie zasłużone wyroki. Istotnym wątkiem w ogólnie pojętej tematyce tego gatunku są pozdrowienia dla osadzonych kolegów lub domaganie się ich wypuszczenia. Swego czasu wyjście Kalego z puszki było wręcz świętem.

Możemy jednak zaobserwować też dużo świeższe przypadki. Obecnie wszyscy jednoczą się z Bonusem RPK, który bez wystarczającego materiału dowodowego został skazany na 5.5 roku odsiadki. Wcześniej w areszcie kilka miesięcy przetrzymywano chociażby Kaza Bałagane. W „BORCREW” Kobika Szpaku nawijał przecież, używając sformułowania #FreeBałagane.

Takich hashtagów powstało na świecie dużo więcej i tyczyły się one amerykańskich raperów. Nie tak dawno z więzienia wreszcie wyszedł jeden z bohaterów takich wersów, Rowdy Rebel, który w trakcie odsiadki nie próżnował i dorzucił nawiniętą w spartańskich warunkach zwrotkę na pośmiertny album Pop Smoke’a.

Wciąż za kratkami przebywa jednak chyba najbardziej wyczekiwany na wolności raper, Bobby Shmurda, którego sylwetkę już zresztą przedstawiałem. Miało to miejsce przy okazji informacji dotyczącej tego, że jego odsiadka nie zostanie skrócona, a sam raper pozostanie w kryminale jeszcze rok. Jak się okazuje, prawdopodobnie tak nie będzie, gdyż Shmurda może zakończyć karę już w lutym.

Do portalu XXL doszły bowiem informacje od prawników, że Bobby’emu najpewniej, o ile po drodze niczego nie przeskrobie, zostanie przyznane zwolnienie warunkowe, na mocy którego będzie mógł opuścić więzienie 23 lutego. Resztę swojej kary odbędzie pod specjalnym nadzorem, ale najważniejsze, że już na wolności. Shmurda podobno nie próżnował podczas swojej odsiadki i gotował dla fanów nowy materiał. Niewykluczone więc, że jeszcze w tym roku uraczy nas pierwszymi od dawna hitami.

fot. Bobby Shmurda – Hot N*gga (Official Music Video), YouTube.com/BobbyShmurda

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Wybraliśmy 5 kawałków, w których od rapera ważniejszy jest bit

Zazwyczaj w rapie pierwsze skrzypce gra... raper. Jego ksywka jest pierwsza w tytule i to on jest utożsamiany z danym utworem. Ale wszędzie zdarzają się wyjątki. Wybraliśmy pięć przykładów, w których to producent jest najważniejszą osobą na tracku.

Gaming
KFConsole jako jedyna podgrzeje Ci skrzydełka
KFConsole

Jeszcze niedawno dochodziły do nas spekulacje na temat domniemanej konsoli od Kentucky Fried Chicken. Jednak dzisiaj można już z czystym sumieniem mówić o zbliżającej się, pełnoprawnej premierze nietuzinkowej konsoli KFConsole. Naturalnie nie tylko zaskakująca jest postać samego wydawcy, ale także konstrukcji konsoli. Czym owy produkt może zrewolucjonizować rynek?