Felieton,Hip Hop

Napisaliśmy zwrotkę Tymka, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #1]

Michał Fitz -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

Napisaliśmy zwrotkę Tymka, odróżnilibyście? [Zeszyt rymów #1]

Kojarzycie Tymka? Wiadomo, wszyscy go kojarzą, włączywszy w to naszych rodziców, którzy już słyszeli go w radiu w trakcie jazdy do pracy. Raper wszedł w grę z podobnym impetem, co Szpaku rok temu i podobnie jak artysta z Morąga, tylko umacnia swoją pozycję. Tymek niedawno wydał EP-kę, zaraz wyjdzie jego długogrający album, na którym znajdą się takie tuzy polskiej sceny, jak chociażby Tede, a oprócz tego pojawia się na wielu numerach w charakterze gościa. Hit z Kizo to tylko jeden z przykładów, bo przecież nie możemy zapominać o współpracach z kartkym, MIYO czy Smolastym.

Nie ma jednak wątpliwości, że nie byłoby go pełno, gdyby nie był dobry, w tym co robi. Tymka więc nie tylko trudno nie wpuścić do głowy, ze względu na to, że jest wszędzie, ale jeszcze trudniej go z niej wypuścić. My tak długo go zapętlaliśmy, że aż uznaliśmy, że sami jesteśmy w stanie napisać jego zwrotkę. Odróżnilibyście?

Po backstage’u latam jak po chmurze
Znów zamulasz? Ja nie mogłem dłużej
Życie zmieniłem sobie w rok
Czekaj typie na następny krok
Klubem trzęsę, ona tyłkiem
Suki chcą się chwalić, że se poleciały z Tymkiem
Dymkiem, się uraczę zaraz z tego bata
Mówi do mnie daddy, chociaż żaden ze mnie tata
Szmata, chociaż dziś mówię kwiatuszku
Dawaj mi pokażesz jaka dobra jesteś w łóżku
Za koncerty zgarniam kesz, się nie zatrzymuję, wiesz?
Ty mógłbyś tak też, ale Tymek jeden jest
Także lepiej się przygotuj
Bo jak to pie##olnie, to nie będzie już odwrotu

Tymczasem do wszechobecności Tymka sami się już wkrótce przyczynimy. Raper będzie następnym gościem serii Instrumentalnie, w której mogliście już usłyszeć Belmondo, a krótki materiał o tym nagrał już Mateusz Mach. Czekajcie, bo jest na co!

fot. kadr z klipu „Tymek – Jaki chciałem być (prod. Gedz)”, youtube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Bonsoul: Okładki robi nam urzędnik państwowy

Wielkie święto, że Soulpete pojawił się przed kamerą i wypowiedział się w kilku kwestiach, więc wywiad u Kuby Głogowskiego tym bardziej cieszy. Obecność Bonsona oczywiście też, ale jak miałoby być inaczej, skoro opowiadali o swoim - w pewnych kręgach już legendarnym - projekcie. Wywiad szalony, bo początkowo przekleństwa Bonsona były cenzurowane, ale potem widocznie montażyście się nie chciało i panowie siarczyście ciągną gadkę do końca rozmowy.

Hip Hop,News
Pusha T wyciąga z więzienia ludzi niesłusznie skazanych na dożywocie!

Brzmi mocno? I takie jest w rzeczywistości, bo faktycznie daje efekty, ale na początku warto przedstawić pewien kontekst. Od jakiegoś czasu Pusha regularnie wypuszcza single z nadchodzącej płyty, którą ponownie - jak w przypadku Daytony - w całości wyprodukował Kanye West. Dużym echem odbił się zwłaszcza utwór z gościnnym udziałem legendarnej Lauryn Hill. Okazuje się, że kawałek pt. "Coming Home" inaugurował przy okazji akcję Third Strike.