Rap

Numery na zgodę. Kto dissował, a później współpracował?

Michał Fitz -
Kafar Dix37 ft. Avi, Louis Villain, TPS - Tylko dla Twoich oczu
Kafar Dix37 ft. Avi, Louis Villain, TPS - Tylko dla Twoich oczu
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Numery na zgodę. Kto dissował, a później współpracował?

Niewiele mamy ostatnio beefów, za to coraz więcej godzenia się. Oczywiście, trudno to krytykować, bo przecież nikomu nie życzymy konfliktów, nawet jeśli beefy gwarantują mocne i emocjonalne numery. Pojednania na bitach też mogą jednak wychodzić dobrze, co ostatnio pokazali Avi, Louis Villain i TPS. A nie tylko oni mają na koncie wspólne kawałki na zgodę.

TPS vs Avi i Louis Villain

Konflikt TPS’a z Avim i Louisem miał swój początek jeszcze za czasów, gdy rzeczony duet był częścią SB Maffiji. Raper z Radomia zdecydowanie odpowiedział na słynne już słowa Bedoesa w trakcie pamiętnego SB FFestiwalu w 2018 roku. W związku z tym diss na TPS’a nagrał nie tylko Białas, ale również Avi, choć akurat on swój kawałek usunął po tym, jak uznał, że przesadził. To doprowadziło zresztą do rozstania duetu z popularnym labelem. Trzy lata po tamtych wydarzeniach TPS, Avi i Louis spotkali się w studio, ponieważ zostali zaproszeni na kawałek Kafara. Wszystko zostało wyjaśnione, a dzieckiem tamtego spotkania jest właśnie powyższy numer.

Peja vs Gural

Tego, że Peja był skonfliktowany z Guralem możecie nie pamiętać, bo początki tego beefu sięgają jeszcze poprzedniego millenium. Killaz Group złożone właśnie z Dziadziora i Kaczora miało wtedy poważne nieporozumienie z Rychem, które ciągnęło się latami. Ostatecznie jednak panowie pogodzili się w 2007 roku, zagrali wspólny koncert, a później nawet wspólne numery. Dowodem tego jest gościnka Peji na „Na Żywo z Poznania”, który zaczyna się przecież od słów Gurala: „pogodzeni po latach”.

Białas vs Bandura

Częstotliwość z jaką SBM w pewnym momencie pchało się w konflikty świetnie pokazuje fakt, że powyższy numer, który symbolizuje pogodzenie się Białasa z Bandurą i jego ekipą został wydany ledwie niecały miesiąc przed beefem z TPS’em. Zresztą jego tytuł mówi sam za siebie i jednocześnie dokładnie wskazuje, gdzie takie konflikty powinno się zostawiać. Za sobą.

fot. kadr z klipu „Kafar Dix37 ft. Avi, Louis Villain, TPS – Tylko dla Twoich oczu”, YouTube.com/Step Records

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle,Streetwear
„chaos gone global” to marka, którą noszą Twoi ulubieni raperzy
chaos gone global

Największa polska społeczność skupiająca się wokół streetwearu. Zorganizowali cykl imprez, który dzięki swojej oryginalności zaistniał w polskim hip-hopowo-streetwearowym środowisku. Ich bluzy występowały w teledyskach znanych polskich raperów, a o ich podejściu do mody pisał Vogue. Jeżeli jeszcze ich nie znacie, to poznajcie hypetalk, którzy właśnie startują ze swoją marką „chaos gone global”.

Lifestyle
Jonah Hill zrobił to, na co Tekashiemu69 zabrakło odwagi

Jedne plotkarskie media podają, że znany nam wszystkim Tekashi69 przez pół roku nie udzielał się w mediach społecznościowych z powodu swojej nadwagi. Inne publikują natomiast zdjęcia Jonaha Hilla, który surfuje u wybrzeży Malibu. Dlaczego to takie ważne?