News

Philipp Plein stracił 750 000$ na fałszywym występie Kanye Westa

Anna Cecocho -
News - - Dodane przez Anna Cecocho

Philipp Plein stracił 750 000$ na fałszywym występie Kanye Westa

Niemiecka marka odzieżowa Philipp Plein została oszukana przez wspólnika Kanyego Westa – Malika Yusefa. Mężczyzna zapewniał firmę, że jest w stanie zarezerwować Westa, aby ten pojawił się na ich pokazie na New York Fashion Week. Okazało się, że Malik fałszywie przedstawił się Pleinowi jako przedstawiciel Kanye.

West oczywiście nie wiedział nic o proponowanym występie, a 750 000 dolarów, ustalonych jako stawka za pojawienie się rapera na pokazie 11 lutego, trafiło do ”Donda S. House Inc.”. Umowa rzekomo zawierała prawdziwy podpis nad nazwiskiem Westa, jednak New York Times zaprzeczyło, że ​​Kanye wystąpi na imprezie Philipp Plein w przyszłym tygodniu. Pitchfork zaś skontaktował się z przedstawicielami Kanye w celu uzyskania dalszych informacji. Okazało się, że założona przez muzyka organizacja non-profit Art of Culture, Inc., działająca przed czerwcem 2018 roku pod nazwą Donda’s House, zaprzeczyła jakiemukolwiek zaangażowaniu sprawę. Współzałożyciel Art of Culture i dyrektor wykonawczy Donnie Smith, wydał następujące oświadczenie:

”Dziś z Art of Culture Inc. skontaktował się reporter, pytający o naszą wiedzę na temat tego, czy nasza organizacja otrzymała potwierdzenie przelewu związanego z występem Kany Westa dla podmiotu o nazwie Donda S. House Inc. Art of Culture Inc. zmieniła nazwę publicznie w czerwcu 2018 r. Art of Culture Inc. i nie jest w żaden sposób powiązana z Donda Social lub Donda S. House Inc. oraz nie wie nic o żadnych konkretnych umowach, czy transakcjach, związanych z występami Kanye Westa, Donda Social lub Donda S. House Inc.”

Po pojawieniu się plotek, że Kanye pojawi się na pokazie w Philippa Pleina, żona rapera – Kim Kardashian – napisała na Twitterze: ”On nie występuje na żadnym pokazie mody w tym sezonie. To tylko plotka.”

Malik zaś powiedział w oświadczeniu dla Pitchfork, że ”Nie robi niczego bez błogosławieństwa Kanye”. Kto w takim razie kłamie? Gdzie są pieniądze? I najważniejsze – czy marka Philipp Plein je odzyska? Dalszy ciąg tej sprawy rozegra się prawdopodobnie w sądzie. Będziemy się jej przyglądać.

Fot. z filmu ”Beats By Dre x Malik Yusef | Exclusive Beats HQ Interview” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
TOP 10 sneakersów w USA w 2018 roku

To, że sneakerheadzi, polujący na limitowane wydania, stanowią niewielką część zysków dla największych brandów, wie chyba każdy. Tym ciekawiej prezentują się statystyki, przedstawiające dziesięć najlepiej sprzedających się modeli kicksów w 2018 roku na terenie Stanów Zjednoczonych.

News
Adidas Yeezy Boost 700 V2 „Cement”

Trudno już zliczyć, o ilu nadchodzących parach ze stajni Yeezy dowiedzieliśmy się w ciągu ostatniego miesiąca. I jeśli tak dalej pójdzie, to chyba zmienimy formę informowania Was z newsów, na miesięczne podsumowania ;) W każdym razie – oto nowa kolorystyka modelu Yeezy Boost 700 V2.