Hip Hop,News

PlayStation 5, nowy układ z TikToka i Sci-Fi! Jak wypada „Holiday” Lil Nasa X?

Michał Fitz -
Lil Nas X - HOLIDAY (Official Video)
Lil Nas X - HOLIDAY (Official Video)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

PlayStation 5, nowy układ z TikToka i Sci-Fi! Jak wypada „Holiday” Lil Nasa X?

Pamiętacie jeszcze Lil Nasa X? Tak, to ten gość, który nagrał „Old Town Road”, a potem jechał na jego popularności kilka dobrych miesięcy, wypuszczając kolejne remiksy. Później jeszcze na chwilę narobił szumu chwytliwym „Panini”, do którego powstał wybitny klip, ale na tym koniec. No, to jak już mamy ustalone, kim jest, to warto zaznaczyć, że wrócił.

Można było się spodziewać, że management Lil Nasa dopilnuje tego, by wrócił z przytupem i tak też się stało, przy okazji wykorzystując wszystkie możliwe, popularne obecnie motywy, by zwrócić na rapera tyle uwagi, ile otrzymywał jej przy okazji „Old Town Road”. Zdecydowano się więc na singiel świąteczny, o bardzo oczywistym tytule „Holiday”.

Rozmach

Gigantyczny nacisk, no i oczywiście fundusze, postawiono także na klip. Podobnie jak w przypadku „Panini” mamy do czynienia z futurystycznym arcydziełem, które śmiało można porównać do najdroższych i najpopularniejszych filmów science-fiction. Nawet niezbyt wprawne oko dostrzeże, że na taśmach produkcyjnych, oprócz wielu przyszłościowych zabawek, także PlayStation 5. To nie przypadek. W końcu konsola nowej generacji właśnie debiutuje, a taki klip będzie dla niej świetną reklamą. Poza tym, za wydanie tego teledysku odpowiedzialne jest Sony, które również jest producentem wyżej wspomnianej konsoli, także wszystko zostaje w jednej, wielkiej, elektronicznej rodzinie. Mało tego, efekty, reklama i aktualna tematyka to nie wszystko, o co zadbano przy okazji tego singla. W klipie zobaczyć możemy też specjalna choreografię, akurat na tyle krótką, że idealnie nada się na TikToka, dzięki któremu piosenka stanie się jeszcze większym hitem, a przy okazji pożyje nieco dłużej.

A co z piosenką?

Niestety, tak duża liczba czynników, które miały sprawić, by singiel był jak najpopularniejszy, zrzuciła samą muzykę na dalszy plan. Przez to piosenka sama w sobie jest co najwyżej przyjemna, ale niezapomnianym hitem się nie stanie. A szkoda, bo wydaje się, że można było z tego wyciągnąć dużo więcej, szczególnie biorąc pod uwagę bit, który jednocześnie jest współczesny i wpisuje się w obecne trendy, ale także zawiewa zachodnim wybrzeżem z lat 90-tych, w pewnych momentach przypominając wręcz podkłady, na których nagrywał Too $hort. Mógł z tego wyjść naprawdę dobry numer, a jest tylko produkt pod publikę.

fot. kadr z klipu „Lil Nas X – HOLIDAY (Official Video)”, YouTube.com/Lil Nas X

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Udajemy, że jest wszystko w porządku”. Raperzy komentują wczorajszy Marsz Niepodległości
SBM Label

Marsz Niepodległości w założeniu powinien być patriotyczną manifestacją odzyskania z rąk oprawców wolnej i suwerennej Polski. Jest co świętować i jest z czego być dumnym. Do tej pory chuligańskie występki były jedynie nieprzyjemnym ułamkiem obchodów tego święta. Wczoraj jednak to one były na pierwszym planie, a tę sytuację skomentowali również raperzy.

Rap
Wyobraźcie sobie mieszkać w posiadłości znanego rapera… Na Airbnb można wynająć willę Blueface’a!
Blueface Airbnb

Do tej pory domy, w których mieszkają raperzy mogliśmy zobaczyć jedynie w programach takich, jak MTV Cribs. Ten swoją drogą powraca na antenę, ale jeśli chodzi o posiadłość Blueface'a, nie musimy już prosić o to, aby zobaczyć ją na ekranie.