News,Streetwear

Profanacja klasyki? Nowe Air Jordan 1 „Chicago”

Łukasz Orawiec -
News,Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Profanacja klasyki? Nowe Air Jordan 1 „Chicago”

Nie wszystko, co sygnowane logiem Jordana jest złotem, to oczywiste. Z ceną bywa różnie, z designem też, z jakością – tym bardziej. Tym razem dostaniemy jednak parę, która niejednego doprowadzi do rozpaczy.

Dlaczego? Przez połączenie jednej z najbardziej kultowych kolorystyk z chyba najbardziej znienawidzonymi pomysłami Jordana, jeśli o jedynki chodzi, czyli niską cholewką, w dodatku w wersji slip-on. No i tylko w damskiej rozmiarówce.

Na warsztat trafiła kolorystyka „Chicago”, będąca grailem każdego fana Jedynek i Jordan Brand od pierwszej premiery w 1985 roku. Hype’u nie buduje tu jedynie historia modelu – to jedna z najrzadziej odświeżanych kolorystyk w portfolio marki. Na przestrzeni 39 lat doczekaliśmy się jedynie trzech reedycji – w 1994, 2013 i 2015 roku. Wersja ta stała się też obiektem jednej z najgłośniejszych kolaboracji ostatnich lat (ale o tym poczytacie tutaj).

Air Jordan 1 High OG „Chicago”, wydanie z 1985 roku, fot. StockX

Przechodząc do głównego tematu; Nowe „Chicago” – jak już wspomnieliśmy – zdają się łączyć w sobie wszystkie najmniej lubiane pomysły Jordana. Mamy więc niską cholewę (wykonaną tradycyjnie ze skóry – ale to nie zarzut!) w wersji pozbawionej wiązania, z językiem pokrytym w całości znakami markowymi Nike i Jordan Brand. Zmianom poddano też swooshe – dotąd (zazwyczaj) skórzane, tu pojawiają się w formie haftu.

Kiedy premiera? 1 marca. Gdzie? Standardowo, na apce Nike SNKRS lub pod tym linkiem. Buty pojawią się wyłącznie w damskich rozmiarach (do 44,5 EU), w cenie 419 zł. Jeśli zamierzacie kupić, życzymy powodzenia. My raczej odpuszczamy.

A, zapomnielibyśmy! Na horyzoncie jeszcze jedna wersja Air Jordan 1 Low, tym razem już bez dopisku „Slip”, w nie mniej kultowej kolorystyce, „Black Toe”.

fot. StockX, Nike

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Eminem: „Brakuje mi gniewu, mam tylko pasję”

Za dzieciaka Wciąż marzycie o tym, by przejechać się z Eminemem po Detroit? Czeka na Was ze Swayem w samochodzie! Przed Wami poruszająca podróż po mieście, które przegrało. Podróż od śmiechu, przez wzruszenie - po nadzieję.

News
Wrócił Lil Pump: „Harverd Dropout” w końcu do odsłuchu!

Najbardziej liryczny raper wszech czasów - tak tak, o Lil Pumpie mowa - właśnie wydał swoją nową płytę "Harverd Dropout", która jest już dostępna na platformach streamingowych!