Rap

Promocji Polski ciąg dalszy! Malik nagrywa z raperem z Francji

Michał Fitz -
Bratan
Bratan
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Promocji Polski ciąg dalszy! Malik nagrywa z raperem z Francji

Jakieś pół roku temu Malik Montana rozpoczął współpracę z wieloma popularnymi, zachodnimi artystami. Raper potrafił nawiązać kontakty, które do tej pory były dla innych nawijaczy problemem, dzięki czemu zwiększył szanse na promocję polskiego rapu za granicą.

Same informacje o kontaktach z bardziej znanymi artystami jednak nie wystarczyły, potrzebny był ich owoc, muzyka. Ta jakiś czas temu zaczęła wychodzić. Ukazały się już dwa numery z LX’em: „Mordo Weź” i „Kryptophon”, które zdążyły nabić sporo wyświetleń. Dziś w nocy premierę miał numer ze wschodzącą, zdecydowanie barwną gwiazdą francuskiej sceny, Tovaritchem, który ma polsko-rosyjskie korzenie. Pomieszanie takiej osoby z charakterem Malika mogło zaowocować tylko mocnym bangerem z niewybredną liryką. Dokładnie taki numer też dostaliśmy.

Jak słychać, kawałek nie ma ambitnej warstwy lirycznej. Powtarzany fragment Tovaritcha brzmi jak cover niezwykle wkurzonego, nastoletniego Rosjanina grającego w CS:GO. Malik też nie zdecydował się na wplecenie jakiegokolwiek przesłania do swojego tekstu, który skupia się na drogich rzeczach, popularnych, zagranicznych miastach, szybkich samochodach i tym, co zrobiłby mamie słuchacza. Słuchając tego numeru, nie można być jednak oburzonym, bo nie powstał on po to, by coś przekazać, a po to, by ogólnie zrobić wrażenie na zagranicznych odbiorcach. Przy tym też na pewno chodziło o to, żeby można było urwać sobie głowę, puszczając go w aucie. Za to z kolei należą się pokłony FRNKIEmu, który popełnił na tę okazję fantastyczny podkład z wpadającą w ucho melodią.

Warto też przypomnieć, że „Bratan” to nie pierwsza piosenka Tovaritcha z polskim raperem. Już kilka miesięcy temu z ekstrawaganckim artystą wspólny numer nagrał Paluch, który dograł się do dziewiątego numeru z serii „BRATVA”. Biorąc pod uwagę pochodzenie Tovaritcha, niewykluczone, że to nie ostatni kawałek, który nagrał wraz z Polakiem. Kto w takim razie powinien być następny? Kizo, Białas, a może Rogal DDL?

fot. kadr z „Bratan”, YouTube.com/Malik Montana – temat

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Netflix Fast Laughs może niektórym zastąpić TikToka!
Netflix Fast Laughs

Śladami TikToka idą kolejne wielkie firmy. Dopiero co informowaliśmy o aplikacji Facebook BARS, w której aspirujący raperzy mogą tworzyć krótkie nagrania, a teraz dowiedzieliśmy się, że z nieco podobną formą będzie startował Netflix. Fast Laughs ma pomóc promować produkcje i dostarczać nam rozrywki.

Lifestyle
„CZELUŚĆ W6” nadchodzi wielkimi krokami
czelusc loyal

Dokładnie za tydzień, czyli 12 marca, odbędzie się premiera szóstego woluminu legendarnej składanki muzyki elektronicznej wydawanej przez label CZELUŚĆ. Na 15 numerach usłyszymy 16 artystów, z Polski i nie tylko.