Felieton,Hip Hop

Przedstawiamy trzy rapowe kanały na polskim YouTubie, które powinniście obserwować!

Patryk Grzybicki -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Przedstawiamy trzy rapowe kanały na polskim YouTubie, które powinniście obserwować!

YouTube w obecnych czasach to nie tylko portal do magazynowania i oglądania filmów, ale różwnież miejsce rozrywki, kultury, a nawet pracy. W tym popularnym na całym świecie serwisie znajdziemy materiały o każdej tematyce. Nie zabrakło również rapu. Oczywiście nie mam tu na myśli wrzucania utworów i kanałów wytwórni, ale łączenie bycia youtuberem z kontentem rapowym.

Poważny Kanał

Czterech młodych śmiałków obrało sobie typowo rapowy kontent i tak oto tworzą swój „Poważny Kanał”. W chwili obecnej zgromadzili ponad 91 tysięcy subskrypcji. Na kanale znajdziemy różne serie, które dotyczą polskiej sceny rapowej. Najpopularniejszą z nich jest „Jaka to melodia”, w której to twórcy po fragmentach utworów odgadują jaka jest to piosenka. Podobnie jak w znanym, telewizyjnym progamie, ale tu do odgadnięcia są tylko numery rapowe. Ponadto chłopaki na swoim kanale tworzą różne parodie znanych kawałków, prezentują unboxingi preorderów czy rapowe bingo. Warto sprawdzić, ponieważ dla fanów rapu naprawdę może być to ciekawy kanał!

REMI

Pamiętam ten kanał jeszcze pod inną nazwą. Seria „Rap w prawdziwym życiu” zrobiła naprawdę wielką robotę i fajnie się oglądało kompilacje życiowych sytuacji z fragmentami znanych, polskich numerów rapowych. Oprócz innych filmów, które nagrywane są na tym kanale, w tematyce rapowej znajdziemy również serię „Typowy Raper”, gdzie twórcy w zabawny sposób pokazują zachowania, życie czy proces twórczy raperów – oczywiście z przymróżeniem oka. Z niecierpliwością czekam jednak na kolejną część „Rapu w prawdziwym życiu”.

lajtowoo

Twórcy tego kanału również są znani z serii „Rap w prawdziwym życiu” jednak robią to na swój sposób. Utworów nie zabraknie dla nikogo, a my zawsze będziemy mieli więcej filmów do oglądania. Tu jednak podoba mi się konwencja sytuacji życiowych, w których wykorzystywane są fragmenty z kawałków rapowych, jednak gdy one się kończą, występujące osoby wypowiadają swoje kwestie, które rymują się do usłyszanego wcześniej wersu. Jak dla mnie to wielki plus, a jednocześnie wywołuje większy uśmiech na twarzy. Ponadto lajtowoo nagrywają ciekawe serie, które opowiadają o typowych zachowaniach niektórych osób, z którymi mamy do czynienia na co dzień np. „Typowy influencer z Instagrama”, „Typowy kierowca” czy temat, który ostatnio dotyka wszystkich, czyli „Typowa kwarantanna”. Jednak „Rap w prawdziwym życiu” to coś, czego zastąpić się nie da!

fot. kadr z filmu „OTSOCHODZI – JAKA TO MELODIA 🎵 CHALLENGE”, YouTube.com/Poważny Kanał

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kabe, Gedz, Megan Thee Stallion i włoskie „Romantic Psycho”, a to tylko kilka premier, które musicie dziś sprawdzić!
YouTube.com

Jesień to najintensywniejszy wydawniczo okres w rapie. Skutecznie zaspokaja głód nowej muzyki, który powstaje latem, bo przecież samymi letniaczkami się człowiek nie naje. Są jednak takie dni, że można się wręcz przejeść, a niektóre smaczniutkie kąski przez to nawet ominąć. Dziś na przykład jest taki dzień, ponieważ zarzucono nas premierami albumów nie tylko z Polski, ale i całego świata. Żebyście więc nie ominęli niczego jakościowego, spieszymy Wam z pomocą.

Lifestyle
Polskie (slowed + reverb) to bardzo niedoceniony trend, który powinniście poznać
slowed and reverb

Żyjemy w kulturze partycypacji (czyli po prostu aktywnego brania udziału w tworzeniu internetowych treści), a user-generated-content często nie odstępuje jakością profesjonalnym produkcjom. Jakiś czas temu pisałem o oddolnej twórczości fanów przejawiającej się mashupami tworzonymi na bazie piosenek Kanyego Westa. Dzisiaj przyjrzymy się niesłusznie niedocenionym utworom polskiego nurtu produkcji (slowed + reverb), które zasługują na znacznie większy rozgłos.