Hip Hop,News,Streetwear

Pusha T w dokumencie Adidasa! Jak podróże zmieniają perspektywy

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News,Streetwear - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Pusha T w dokumencie Adidasa! Jak podróże zmieniają perspektywy

W kwietniu na Coachelli Pusha T zaprezentował swoją najnowszą kolaborację z Adidasem – adidas OZ adiPRENE „King Push”, a wczoraj, w ramach promocji ich najnowszej odsłony, firma udostępniła na YouTubie dokument, w którym Puszaty opowiada o swoim życiu na walizkach.

adidas OZ adiPRENE „King Push”

Raper współpracuje z Adidasem już od 2014 roku, a film, w reżyserii Willa Robsona-Scotta i przy współpracy z aplikacją Trippin, został nakręcony przy okazji jego ostatniego występu na festiwalu Primavera Sound w Barcelonie. Pusha pokazał się na nim w nowej, najtisowej wersji kultowych sneakersów – model Adidas Ozweego swój początek miał w 1998 roku. Światowa premiera ich najnowszej edycji zapowiedziana została na 22 czerwca.

https://www.adidas.com/us/ozweego-shoes/EE7009.html

Pusha przyznaje, że podróże zdecydowanie poszerzyły jego horyzonty i pomogły mu się otworzyć na inne sposoby życia pod każdym aspektem. Jak twierdzi, jest to szczególnie ważne, bo dzisiejsza kultura hip-hopowa jest ogólnoświatowa i tworząc ją, nie można być jednostronnym — w końcu hip-hop jest obecnie najpopularniejszym i najbardziej rozwijającym się gatunkiem muzycznym. Bardzo cieszy nas więc fakt, że kojarzone z konserwatyzmem i homofobią środowisko hip-hopowe i streetwearowe, przeszło na przestrzeni ostatnich lat sporą przemianę.

Model Ozweego pokazywaliśmy ostatnio także w tęczowej wariacji w ramach naszego zestawienia najlepszych kicksów wydanych z okazji Miesiąca Dumy!

fot. kadr z filmu „adidas Originals | Pusha T Trippin in Barcelona | OZWEEGO”, youtube.com/adidas Originals

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Policjant groził ciężarnej matce z dzieckiem! Jay-Z przybywa na ratunek

Shawn Carter strikes again. Raper jest znany z tego, że ciężki los Afroamerykanów i innych mniejszości leży mu na sercu. Udowodnił to wielokrotnie, ostatnio chociażby udostępnieniem swojego zaplecza prawniczego w sprawie deportacji 21 Savage'a. Jeszcze wcześniej pomagając wyciągnąć Meek Milla z więzienia. Teraz jego uwagę zwróciło zachowanie policjanta z Arizony.

Felieton
Euforia nad Wielkim Bratem. Kontrowersja w USA i w Polsce

Witeczka! Przyszedł czas na moją nową serię! Tym razem nie będzie ona dotyczyła polskiego ani zagranicznego hip hopu. Skupię się przede wszystkim na świecie mediów: Telewizja, serwisy VOD, YouTube. Co środę będę analizował najciekawsze (moim zdaniem) tematy z ostatniego tygodnia. Zaczynamy!