Lifestyle,Wywiad

Jak połączyć pasję z popularnością? Zapytaliśmy o to Mistrzynię Świata w akrobatyce powietrznej!

Mikołaj Michalak -
Daria Serwińska
Daria Serwińska
Lifestyle,Wywiad - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Jak połączyć pasję z popularnością? Zapytaliśmy o to Mistrzynię Świata w akrobatyce powietrznej!

Daria Serwińska to początkująca influencerka, Mistrzyni Świata w akrobatyce powietrznej oraz zagorzała promotorka zdrowego odżywiania. Dodatkowo pięknie opowiada o samoakceptacji i tym, jak sama ją osiągnęła. Jest przykładem tego, że dzieląc się swoją pasją w pociągający i estetyczny sposób, można przyciągnąć ogromną publiczność. Jej profil ma już prawie 30 000 obserwujących, a można powiedzieć, że jest to dopiero początek.

W akrobatyce powietrznej w 2018 roku zdobyłaś tytuł Mistrzyni Świata na zawodach w Pradze. Brałaś udział w Mistrzostwach Europy. Kiedy zaczęłaś trenować?
Moja przygoda z akrobatyką zaczęła się, kiedy miałam cztery lata, dzięki koleżance, która skłoniła mnie do spróbowania w niej swoich sił. Od zawsze byłam ruchliwym dzieckiem, które stawało na głowie czy robiło gwiazdy, więc bardzo szybko odnalazłam swoje miejsce w akrobatyce, choć nie od razu w akrobatyce powietrznej.

Kiedy rozpoczęłaś swoją przygodę z profesjonalną sceną?
Już po kilku zajęciach zgłosiłam się na wyjazd na Mistrzostwa Polski. Nie czułam się za pewnie, więc łatwo sobie wyobrazić moje zdziwienie gdy zajęłam pierwsze miejsce. Zaraz po tym zostałam przyjęta do kadry narodowej i tak to się zaczęło.

Łatwo zauważyć, że gimnastyka oraz rozciąganie stanowią ważną część twojego życia. Przede wszystkim, widać to na twoim profilu na instagramie, który obserwuje prawie 30 000 osób. Czy pamiętasz moment, w którym udało ci się połączyć pasję z kreowaniem wizerunku w internecie?
Początkowo nie przykładałam zbyt dużej wagi do prowadzenia profilu. Zmiana nadeszła z początkiem narodowej kwarantanny w poprzednim roku, kiedy postawiłam na systematyczność i zaczęłam się bardziej udzielać publicznie. Poprzez swoje wpisy oraz zdjęcia staram się zachęcić swoich fanów do zdrowego odżywiania oraz ćwiczeń, szczególnie gdy przez większość czasu pozostajemy w domu. To bardzo ważny element naszego życia, który należy jak najbardziej nagłośnić.

Można wręcz powiedzieć, że jest to ostatnio jeden z trendów panujących na social mediach, który cieszy się ogromną popularnością. Czy zauważasz może jeszcze jakieś?
Z pewnością jednym z trendów, który przychodzi mi na myśl są zdjęcia angażujące twarz. Jeszcze niedawno wiele profili skupiało się na zdjęciach krajobrazów czy jedzenia. Aktualnie pojawia się coraz więcej zdjęć, na których pokazujemy siebie, co przyciąga nowych followersów i przekłada się na ,,klikalność profilu’’. Dobrym sposobem również na przyciągnięcie uwagi obserwatorów są interesujące opisy, które często pozwalają na interakcję i zaangażowanie widza. 

Masz rację. Mam jednak wrażenie, że oprócz twarzy coraz częściej na zdjęciach pojawia się również ciało. Przeglądając Twój profil, można odnieść wrażenie, że i u ciebie jest go dużo. Zastanawiam się czy czujesz się z tym komfortowo i co chciałabyś w ten sposób przekazać swoim obserwującym?
Akrobatyka sportowa nierozerwalnie wiąże się z prezentowaniem swojego ciała szerszej publiczności. Od pewnego czasu całkowicie akceptuję siebie i nie mam problemu z umieszczaniem takich zdjęć. Naturalnie, posty gdzie np. robię szpagat, przyciągają nieco więcej uwagi obserwujących, ale nie to jest moim głównym celem. Swoimi publikacjami staram się pokazać, że każdy jest piękny na swój sposób. Powinniśmy szanować swoje ciało, nawet jeśli ma jakieś niedoskonałości i nie popadać w kompleksy. 

A czy spotykają Cię jakieś nieprzyjemności ze strony obserwujących?
Niestety zdarzają się i negatywne komentarze. Ludzi potrafią przekraczać wszystkie granice. Nie biorę tego nigdy do siebie i traktuję to jako naturalne zjawisko. Znacznie bardziej skupiamy się na tych pozytywnych wiadomościach, które bywają nawet rozczulające. Staram się też kontrolować, aby moje posty nie wyglądały na zbyt wyzywające, ponieważ jestem świadoma, że obserwują mnie też niepełnoletni. Jako instruktor młodszych grup, muszę o tym pamiętać przy wstawianiu swoich zdjęć do internetu.

To bardzo odpowiedzialne podejście i cieszę się, że staje się ono coraz bardziej popularne.
Staram się przełamywać pewne ograniczenia i stawać się coraz bardziej pewna siebie. Wciąż jednak stresują mnie ,,mówione story’’, które są aktualnie niezwykle popularne czy też komentarze ze strony znajomych. Profil jednak zaczyna nabierać coraz większego rozgłosu. Podejmuję pierwsze współprace z dużymi firmami, więc myślę, że wszystko jest na dobrej drodze do sukcesu. Jestem zmotywowana, a pozytywny przekaz ze strony społeczności, która mnie obserwuje daje mi dużo motywacji do działania i propagowania zdrowego stylu życia.

fot. instagram.com/serwinskadaria

Zostaw komentarz

Udostępnij
TikTok
Dlaczego gay TikTok to coś, czego potrzebujemy?
gay tik tok

TikTok jest traktowany przez użytkowników jako bezpieczna przestrzeń do mówienia o swojej seksualności. Aplikacja, z której dziennie korzysta ponad 100 milionów użytkowników przyczynia się do szerzenia miłości, zrozumienia i tolerancji. Dzisiaj gay TikTok to bardzo ważny element kultury queerowej. To miejsce, gdzie młodzi ludzie czują się akceptowani bez względu na orientację czy tożsamość seksualną.