Hip Hop,News

„Sam Bóg jarałby jointy, popijał Henny i zaliczał sztuki” – O.S.T.R. w niebie!

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Sam Bóg jarałby jointy, popijał Henny i zaliczał sztuki” – O.S.T.R. w niebie!

Jest luty – wychodzi nowy O.S.T.R. Nikogo to nie dziwi, ale wielu coraz częściej napawa niepokojem – to w końcu piętnasty album wykonawcy! Czy będą pomysły? Czy będzie świeżo? Jak można utrzymywać tak zabójcze tempo wydawnicze i wciąż zachowywać pozycję na scenie?

Pytania się mnożą, a raper z Bałut odpowiada muzyką. Czasami ku uciesze fanów, czasami ku uciesze przeciwników. Jak będzie z „Instrukcją Obsługi Świrów? (więcej o niej TUTAJ)

Bachanalia

Do singla „Chevy Impala” dołącza „Eden”. Zanim jednak szerzej omówimy ten numer (bo jest co omawiać), to już po tym duecie na szybko można wnioskować, że najnowszy album Adama Ostrowskiego będzie pozytywnym lotem z masą ciepłych brzmień i wylewającą się z głośników pochwałą życia. To oznacza pewien renesans, bo grubo ponad połowa dyskografii rapera traktowała jednak o tych gorszych stronach życia. Między wersami o jaraniu i miłości do czarnych placków gęsto snuły się historie o blokach opuszczonych przez Boga. A właśnie, Bóg, to interesująca figura w tekstach Ostrowskiego. Raper był już „Po drodze do nieba„, więc najwyższa pora na „Eden”:

„Widzę niebo, nie myślę”

Świetny rysunkowy klip, który idealnie ilustruje ten kawałek zaczyna się graficznym nawiązaniem do wideo towarzyszącego utworowi…. „Niebo„. Potem mamy jeszcze nawiązanie do okładki albumu „7” (O.S.T.R w charakterystycznej koszulce). Kiedy raper już znajduje się w niebie, rozpoczyna się impreza.

Tekst sam się o to prosi, więc zapraszamy – oto lista gości:

 1. Bóg
 2. Anioły
 3. Aaliyah
 4. Dziewczyny w bikini
 5. Notorious BIG
 6. 2Pac
 7. Jezus
 8. Św. Piotr
 9. Marilyn Monroe
 10. Aniołki Charliego (tylko które?)
 11. Tancerki Go Go
 12. Elvis Presley
 13. John Lennon
 14. Janis Joplin
 15. Czesław Niemen
 16. Whitney Houston
 17. Michael Jackson

Lista jest otwarta, bo „Bóg kombinuje, kogo jeszcze by wziął chętnie do siebie”. O.S.T.R. z kolei podkreśla, że imprezę rozkręciłby tak dobrą, że sami chcielibyśmy szybciej kopnąć w kalendarz. Patrząc na powyższe – rozważamy.

Muzyczne niebo

Nazwiska nie są przypadkowe i miło posłuchać łódzkiego rapera, który swoje inspiracje zmieścił w jeden tekst i opakował ładnym obrazkiem. Mamy pewne wątpliwości co do Aniołków Charliego, ale rozumiemy, że to jakiś archetyp wystrzałowych lasek (kobiety-rakiety, anyone?).

Do numeru O.S.T.R. zaprosił Cadillac Dale’a, co cieszy i nie dziwi. Panowie mają już na koncie kilka naprawdę grubych sztosów (współpracują od 2008 roku!). Żeby nastroić Was pozytywnie przypominamy ten, który O.S.T.R. „jedynie” wyprodukował, a Dale błyszczy przez trzy minuty. „Instrukcja Obsługi Świrów” skąpana w tak czekoladowym brzmieniu? Byłoby pięknie.

fot. kadr z klipu „O.S.T.R. – Eden – feat. Cadillac Dale, prod. Killing Skills & Vinyl Frontiers”, youtube.com/AsfaltRecords

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Wyróżnione
Najlepsze influencerki na polskim Instagramie: 30 Under 30k

To nie będzie lista 100 najbogatszych ani ranking najbardziej wpływowych kobiet. Nie powiemy Wam czyje reklamy są najwięcej warte i komu najwięcej płaci się za bywanie na ściankach. Powód - po prostu nas to nie interesuje. Proponujemy Wam za to zestawienie tych, którzy mają realny wpływ na otoczenie. I nie, to nie nasza subiektywna opinia. Stoją za nią konkretne liczby obserwujących ich konta na Instagramie. Podzieliliśmy ranking na dwie kategorie - TOP 10 - czyli po prostu najlepsi z najlepszych (tu chyba zresztą nie trzeba szerszego wyjaśniania) i wyróżnionych (tu postanowiliśmy już nie numerować miejsc). Na pierwszy ogień (wszak - ladies first) idą dziewczyny. Różni je wiele i wiele łączy. Wszystkie kochają fotografować. I kochają lifestyle. Każda inaczej go prezentuje (dlatego to tak ciekawe!). Są wśród nich artystki, sportsmanki, społeczniczki, młodziutkie jeszcze nastolatki i szczęśliwe mamy. Jest co oglądać. Jest czym się inspirować. To co, gotowi?

Streetwear
Ostatnie pary z ,,The Ten” od Off-White i Nike

Rozwijana od 2017 roku wspólna kolekcja Off-White i Nike zdawała się być jedyną, przebijającą hype kolaboracji Adidasa z Kanye Westem. I faktycznie tak jest. Nawet pomimo tego, że z dziesięciu zapowiadanych par, szybko zrobiły się 33. Oto ostatnie dwie. Więcej nie będzie.