Hip Hop,News

SBM Starter odpalone! Znamy uczestników i pierwszy kawałek

Patryk Grzybicki -
Hip Hop,News - - Dodane przez Patryk Grzybicki

SBM Starter odpalone! Znamy uczestników i pierwszy kawałek

SBM Starter to akcja stworzona przez SB Maffiję, która ma na celu promowanie młodych raperów i dawanie im szansy na wybicie się. Do tej pory brali w niej udział tacy raperzy, jak White 2115, Mata, Moli, Jan-rapowanie, Szymi Szyms czy Łuszy, a niektórzy z nich zostali częścią ekipy oficjalnego labelu SB Maffiji.

Tym razem organizatorzy postanowili nie promować jednego, ale aż ośmiu młodych, uzdolnionych twórców. Dziś poznaliśmy cały skład, który zaprezentuje się na kanale SBM Starter. Szansę, by wypłynąć na głębokie wody, mają: Lubin, Fukaj, 3y Gun Kara, Rethro, Pshemo, Fonciak, Szczyl i Spezzacuori.

Wraz z zaprezentowaniem uczestników udostępniony został pierwszy numer. Panie mają pierwszeństwo, więc 3y Gun Kara zaprezentowała się w utworze „Etap”. Kolejny zawodnik ze swoim numerem już w najbliższy piątek na kanale SBM Starter.

fot. Instagram.com/sbm_label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Koniec z podziałem na pop i muzykę miejską? Republic Records wydaje oświadczenie

Trwające już nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie protesty antyrasistowskie po śmierci George'a Floyda, zaczęły wywoływać realną zmianę. Republic Records, czyli oddział Universal Music, właśnie wydało oficjalne oświadczenie, w którym poinformowało, że rezygnuje z terminu "urban" – dotyczy to zarówno wydziałów oraz stanowisk pracowników, jak i muzyki. O to samo wytwórnia zaapelowała do innych.

Felieton,Hip Hop
Twoi ulubieni raperzy w nowym hicie naprawdę śpiewają o samogwałcie – (nie)przeinterpretacja #10

Na łamach tej serii zawsze starałem się doszukiwać głęboko ukrytej, często wręcz kuriozalnej treści w tekstach artystów. To nie jest łatwa praca i wymaga dużo kminienia, a z niektórych kawałków po porstu nic nie da się wycisnąć. W dziesiątym, jubileuszowym odcinku z pomocną ręką, niemalże dosłownie, wyszli do mnie reprezentanci SBM Label, którzy w trakcie nagrywania Hotelu Maffija popełnili piosenkę, która tylko pozornie jest o silnej woli i braniu się w garść.