Hip Hop,News

Sokół z wynikiem 10 tysięcy w przedsprzedaży!

Anna Cecocho -
Sokół
Sokół
Hip Hop,News - - Dodane przez Anna Cecocho

Sokół z wynikiem 10 tysięcy w przedsprzedaży!

Fani rapera mają do niego zaufanie. Wykupili już ponad 10 tysięcy egzemplarzy jego debiutanckiej płyty, mimo że dopiero co ruszył preorder.

W przypadku Wojtka taki sukces chyba nikogo nie dziwi. Ale Sokół to też nie jedyny raper w Polsce, który może pochwalić się takim wynikiem. Podobne liczby osiągnęli m.in. „Young Multi” z płytą „Nowa Fala” (10 tysięcy sprzedanych preorderów), Paluch ze swoim „Czerwonym Dywanem” (12 tysięcy), czy Kękę i jego „To tu” (18 tysięcy). Przy dużych nazwiskach w rapie, taka sprzedaż staje się normą i – jeśli porównać ją ze sprzedażą innych gatunków w Polsce – jest bezprecedensowa. Płyty „Wojtek Sokół” w preorderze są nadal dostępne, więc ich ostateczna sprzedaż na pewno jeszcze wzrośnie.

Niedawno sam Sokół ujawnił tytuły trzynastu nowych utworów, podał gości i producentów. Dziś wiemy już chyba wszystko. Płyta zatytułowana „Wojtek Sokół”, premierę zaplanowaną ma na 15 lutego 2019 roku. Usłyszymy 13 utworów z bonusowym trackiem „Chcemy Być Wyżej”, stworzonym podczas projektu „Tymczasem” dla EB, który na YouTubie ma już ponad 30 milionów wyświetleń. W wersji limitowanej, którą można zamówić do 12 lutego (lub do wyczerpania zapasów), usłyszymy dodatkowo single “Rób To W Co Wierzysz” oraz “Świadomy Sen”.

MOŻECIE ZAMAWIAĆ LIMITOWANĄ EDYCJĘ DELUXE MOJEJ PŁYTY W PRZEDSPRZEDAŻY (DO 12 LUTEGO LUB WYCZERPANIA NAKŁADU).PREMIERA…

Opublikowany przez Sokół Środa, 16 stycznia 2019

Wśród gości na krążku znalazło się zarówno grono hiphopowe, reprezentowane przez takie postaci jak Taco Hemingway, PRO8L3Mu, czy Hewry, jak i to bardziej alternatywne, z Leną Osińską z zespołu „Sonar”, Igo z zespołu „Bass Astral”, czy finalistą „The Voice of Poland” Mateuszem Krautwurstem. Do tego wszystkiego jeszcze – największe zaskoczenie krążka – duet z Andrzejem Zauchą. (Sam singiel nie ujrzał jeszcze światła dziennego, jednak niektórzy już pokusili się o mashup’y rapera z wokalistą).

Krążek to też elitarna lista top producentów. Pojawili się na nim: Magiera, Duit, Pejzaż, Zeppy Zep, czy Steez83.

Jak widać polscy raperzy wychowali sobie słuchaczy i dostali w zamian kredyt zaufania w postaci wyniku sprzedanych preorderów. Najwyraźniej słuchacze wzięli sobie do serca to, co Kajman nawijał w „Kupuję Polskie Rap Płyty„: „Więc polskie rap płyty, ty kupuj je, sprawdzaj”.

Fot. z klipu „Chcemy Być Wyżej [Projekt Tymczasem]” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Soolking, raper który zawładnął moim Spotify

Na twórczość Algierczyka trafiłem dzięki… Paluchowi. Po jego wizycie we francuskim radiu Sky Rock FM zacząłem wertować filmy udostępnione na kanale tej rozgłośni. Podróż przez playlisty skończyła się jednak bardzo szybko, ponieważ po chwili znalazłem „Guerillę”. Utwór z, bagatela, 180 milionami wyświetleń (drugi na liście najpopularniejszych ma ich 10 razy mniej) zrobił na mnie takie wrażenie, że jego autor na 3 miesiące przed końcem roku wbił sobie TOP 3 artystów w moim Spotify.

Hip Hop,News
A$AP Rocky ma dziewczynę! I chciałby mieć córkę

Przez lata u boku Rocky'ego mogliśmy obserwować mnóstwo pięknych i przeważnie bardzo znanych kobiet. Wygląda na to, że to już zakończony etap i członek kolektywu A$AP postanowił się w końcu ustatkować.