News

Solar do Laikike1: „Wszystkiego dobrego Ci życzę”. #Hot16Challenge2 przynosi wiele pozytywów!

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

Solar do Laikike1: „Wszystkiego dobrego Ci życzę”. #Hot16Challenge2 przynosi wiele pozytywów!

Solar wraz z akcją #hot16challenge2 zmotywował polską scenę rapową, a także inne środowiska, do niesienia pomocy polskiej służbie zdrowia. Zbiórka wczoraj (08.05.2020) przekroczyła milion złotych, ale na tym nie koniec! Poza tym aspektem, mam wrażenie, że całe przedsięwzięcie pomogło również całemu społeczeństwu. Mogliśmy na chwilę skupić się na czymś innym niż pandemia. Akcja #hot16challenge2 to powiew świeżego powietrza w tych trudnych czasach. Pozytywów jest więcej i przedstawię kilka z nich.

Solar i Laikike1

Beef między raperami miał miejsce w 2013 roku. I od tego czasu nie zamienili ani słowa. Dlatego niemałym zaskoczeniem było jak po swojej zwrotce w #hot16challenge2 Laikike1 zwrócił się do szefów SBM. Solarowi pogratulował tego, że zostanie ojcem i ma już wybrane imię, a Białasowi przekazał, że chętnie pojawi się na albumie dla Bonusa RPK. Karol odpowiedział na te słowa na swoim instastory, nie ukrywał zdziwienia, ale jednocześnie zadowolenia związanego z tą całą sytuacją.

Kafar i SBM

Pamiętamy fakt, że nie było po drodze ekipie Dixon37 i SBM. Jednak przy akcji charytatywnej znikają wszystkie niesnaski. Najlepiej to opisują wersy członka Dixon37: „Kafar nie bierz w tym udziału, bo to akcja Solara, w ch*ju mam kto to zaczął, jeśli się pomaga”. #hot16challenge2 chyba nie przestanie zaskakiwać. Na szczęście większość niespodziewanych sytuacji związanych z nią jest pozytywna. Polski rap i jego słuchacze pokazali, że potrafią się zjednoczyć w szczytnym celu.

Najwięcej zyskali?

Akcja bardzo szybko rozprzestrzeniła się z rapowego mainstreamu do podziemia. Mata jako trzeci wypuścił swoją 16-tkę i już wtedy nominował, nieznanego szerszemu gronu słuchaczy, Przemka Fergusona. [TUTAJ] przybliżyłem jego postać, warto sprawdzić. Raper z Warmii i Mazur zebrał mnóstwo pozytywnych komentarzy pod swoją zwrotką w #hot16challenge2 (prawie pół miliona wyświetleń), a także inne jego kawałki zyskały sporo nowych odtworzeń. Mata przyczynił się do nominacji jeszcze jednego rapera, który nie był powszechnie znany. Podczas charytatywnego streama, przed całą akcją #hot16challenge2, sprawdził kawałek fukaJa i go spropsował. To z kolei przyczyniło się do nominacji od Quebonafide. W nieco ponad tydzień młody raper zyskał niemałą rozpoznawalność, teraz wszystko w jego rękach. Zobaczymy jak wykorzysta swoją szansę, będziemy obserwować.

#hot16challenge2 niesie za sobą jeszcze mnóstwo innych pozytywów. Fajnie, że przyłączyło się do tej inicjatywy wiele osób niezwiązanych z rapem. Założeniem całej akcji jest pomoc polskiej służbie zdrowia w walce z koronawirusem, dlatego im więcej osób usłyszy o niej, tym lepiej. Nikt się nie spodziewał, że udział weźmie Norbi, Zbigniew Stonoga czy Artur Andrus. Do tego swoją cegiełkę dołączyły m.in. firmy x-kom, Muszyna, Tiger. To tylko kilka przykładów, wszystkie trudno wymienić. I to jest piękne. Po prostu dziękujemy każdemu kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do pomocy w tej inicjatywie!

fot. kadr z klipu „Laikike1 #Hot16Challenge2”, kadr z klipu „SOLAR #Hot16Challenge2”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Jak w #Hot16Challenge2 wypadają dziewczyny?

W pierwszej edycji #Hot16Challenge w 2014 roku usłyszeliśmy zwrotki AdMy, WdoWy, Guovy czy Reny, więc i w tej – charytatywnej – nie mogło zabraknąć kobiet. Tym razem jednak z pewnością jest ciekawiej, bo akcja wyszła daleko poza scenę hip-hopową, a wyzwanie podjęli nie tylko raperzy i raperki.

Hip Hop,Ranking
5 zwrotek w ramach #hot16challenge2, które mogły zostać przez Was przeoczone, ale muszą być nadrobione

#hot16challenge dwa rozprzestrzenia się wykładniczo niczym wirus, przez co w ciągu dnia zalewani jesteśmy masą szesnastek. Na ten moment mamy już ponad 250 zwrotek nagranych w ramach tej akcji. Nie sposób śledzić wszystkich na bieżąco. Istnieje więc spora szansa, że jakieś perełki przeszły Wam koło uszu, ale od czego macie nas. Już śpieszymy z pomocą i rzucamy Wam 5 nietuzinkowych szesnastek, które musicie nadrobić.