Hip Hop,News

The Weeknd tłumaczy się z mizoginistycznych wersów. „To zdecydowanie kreacja”

Michał Fitz -
The Weeknd - Blinding Lights (Official Audio)
The Weeknd - Blinding Lights (Official Audio)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

The Weeknd tłumaczy się z mizoginistycznych wersów. „To zdecydowanie kreacja”

Choć Abel, znany pod pseudonimem The Weeknd, nie jest raperem, często przecina się z przedstawicielami tego gatunku na trackach, a nawet nawija. Hip-hopowe schematy można też wychwycić w jego tekstach. Jednym z powtarzanych tematów są oczywiście kobiety, które również przez Abla bywają określane mocno negatywnie i przedmiotowo. Artysta wytłumaczył, dlaczego może to tak wyglądać.

Ten temat został poruszony w ramach wywiadu dla magazynu Esquire. Prowadząca rozmowę zapytała Abla o intencje artysty, gdy ten określa w tekstach kobiety chociażby mianem „b*itches”. Ogólnie wizerunkowo The Weekend uchodzi za człowieka przyzwoitego, w taki również sposób traktującego kobiety, więc można było spodziewać się, że swoje teksty wytłumaczy pewnego rodzaju kreacją artystyczną. Tak też zresztą zrobił, nieco rozwijając dodatkowo temat.

„To zdecydowanie kreacja. Można to stwierdzić, kiedy w mojej twórczości pojawiają się bardziej drastyczne określenia. Rozumiem, że to niejednoznaczne, bo to jednak ja śpiewam te słowa i wcześniej również ja je piszę. Robi się tak, by ludzie poczuli się w pewien sposób w trakcie słuchania utworów. Czasem chcesz by byli źli, a czasem by byli smutni. Tylko o to chodzi, nigdy nie mam zamiaru nikogo tymi tekstami urazić”

Być może w przypadku niektórych artystów takie tłumaczenie nie zostałoby uznane za wiarygodne. The Weekend wzmocnił później jeszcze słuszność swojej tezy w późniejszym etapie rozmowy, gdy opowiedział o tym, że takie wcielanie się w konkretne kreacje sprawia mu przyjemność. Przyznał, że zdarza mu się pisać teksty dla kogoś innego, ale w efekcie, przez pewne zawirowania, ostatecznie to on je śpiewa. Zdradził również, że chciałby kiedyś napisać cały album dla kobiecej wokalistki. Wychodzi więc na to, że Abel w trakcie określania kobiet mocno nieprzychylnie w swoich tekstach, po prostu się w kogoś wciela, tak samo, jak często staje się po prostu czułym i romantycznym kochankiem.

fot. kadr z wideo „The Weeknd – Blinding Lights (Official Audio)”, YouTube.com/TheWeeknd

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Szpaku ostro o hejterach! „MŁODY 2PAC” to kolejny utwór z nadchodzącej płyty

Ostatnimi czasy na Szpaka wylało się wiadro hejtu, a głównym tego powodem było dołączenie do chillwagonu oraz zarzucanie monotematyczności w tekstach. Tym razem to raper ocenił swoich hejterów!