Hip Hop

Ten Typ Mes VS Charles Bukowski [Raper VS Klasyk]

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Ten Typ Mes VS Charles Bukowski [Raper VS Klasyk]

Serwus! Witamy Was w drugim odcinku „Raper VS Klasyk”. W pierwszym postawiliśmy na zestawienie Sokoła i Stanisława Wyspiańskiego. Dzisiaj w serdeczne szranki staną Piotr „Ten Typ Mes” Szmidt i Charles Bukowski.

Dlaczego tak? Bo ten pierwszy wielokrotnie wspominał o sympatii do twórczości tego drugiego. „Bukowski, Celine? Jestem z nimi – jestem z nimi wszystkimi” – nawijał Piotr Szmidt w kawału „Widzę szaleństwo„. Mes od zawsze szukał w życiu „mięsa” do tekstów, więc i od pochłanianej literatury miał podobne wymagania. Bukowski był świetnym wyborem.

Porównywać będziemy: Poglądy, warsztat, rewolucyjność, wpływ na branżę i… wygląd.

Dla tych, którzy preferują postawę TL;DR – prosta ściągawka w formie infografiki:

Bibliografia (nie wiemy przecież wszystkiego):

  1. Parę słów o stylówce Bukowskiego – FAJNY ARTYKUŁ
  2. Bóg i polityka według Charlesa – TUTAJ
  3. Informacje ogólne – tradycyjnie Wikipedia i w przypadku Bukowskiego – TA STRONA
  4. O krytyce Bukowskiego – POLECAMY
  5. Wiedza własna (oparta na dyskografii Tego Typa Mesa i dwóch zbiorach jego felietonów, a także twórczości Charlesa Bukowskiego – nie oszukujmy się, głównie książkach)

Na koniec, mała ciekawostka. Nie jest niczym zdrożnym pomyśleć, że nazwisko „Szmidt” brzmi jakoś z niemiecka. Fakt faktem Piotr urodził się w Warszawie. Za to nazwisko „Bukowski” brzmi bardzo polsko… a pisarz pochodzi z Niemiec (i miał na imię Heinrich Karl). Taka heca.

fot. Wikipedia/Paweł Zanio, Bukowski.net

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
GOLF le FLEUR*, Fear of God: premiery nadchodzącego tygodnia

Chcecie sobie poprawić humor po nieudanej próbie powinięcia Travisów? Super. Udało się i zmieniacie je na x innych par? Też dobrze. Rozkład jazdy na drugi tydzień maja macie właśnie przed sobą. Jedna z najbardziej wyczekiwanych kolaboracji Nike, uwielbiane le Fleury w nowej wersji, dwie pary Fear of God i inne. Zapraszamy do lektury!

Hip Hop,News
Logic członkiem Wu-Tang Clan?

Legendarny zespół ma w tym roku powody do radości. Najpierw produkcja serialu "Wu-Tang Clan: Of Mics and Men", potem własna ulica w Nowym Jorku (więcej TUTAJ). Nic dziwnego, że znowu buzz na Klan jest zwyżkowy. U-God, Inspectah Deck i Masta Killa udzielili wywiadu WIRED, w którym odpowiedzieli na... najbardziej palące pytania, które ludzie wpisują w wyszukiwarkę.