News

„To koniec, R. Kelly”. Piosenkarz usłyszał zarzuty

Anna Cecocho -
News - - Dodane przez Anna Cecocho

„To koniec, R. Kelly”. Piosenkarz usłyszał zarzuty

R.Kelly od lat był oskarżany o molestowanie, nigdy jednak żadna ze spraw nie trafiła do sądu, aż do teraz. Właśnie postawiono mu 10 zarzutów seksualnych nadużyć, z czego aż 9 dotyczy nieletnich.

Prokuratura wzięła pod lupę przestępstwa seksualne popełnione na terenie stanu Illinois. Stacja CBS Chicago podaje, że w tych dotyczących wykorzystywania nieletnich ofiarami są osoby pomiędzy 13-tym a 15-tym rokiem życia. R. Kelly od lat był oskarżany o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad kobietami. Być może w końcu poniesie za to karę – za każdy z zarzutów grozi mu od 3 do 7 lat więzienia, a wyroki sumują się. Rozprawa ruszy 8 marca. Oto, jak wyglądało aresztowanie piosenkarza (właśnie wychodził ze swojego studia):

Z raportu USA TODAY wiemy, że część zarzutów to efekt nowego dowodu – filmu znalezionego przez znanego adwokata, Michaela Avenattiego, reprezentującego jedną z ofiar. Został na nim zarejestrowany seks Kelly’ego z 14-latką. Prawnik dostarczył seks-taśmę do biura adwokackiego stanu Cook County, a ostatnio napisał na Twitterze: „to koniec”. Potem dodał: „Po 25 latach seryjnego wykorzystywania seksualnego i napaści na nieletnie dziewczęta, nadszedł dzień rozliczania się z R.Kellym”. Pozostałe zarzuty opierały się zaś na zeznaniach ofiar piosenkarza.

Zainteresowanie samym Kellym i jego bestialskim zachowaniem wzrosło po wyemitowanym w styczniu tego roku dokumencie „Surviving R.Kelly” opowiadającym o seksualnym znęcaniu się 52-letniego wokalisty nad kobietami. Pojawiły się tam wywiady m.in. z Jadą Pinkett Smith, Chancem the Rapperem, Ne-Yo, JoJo. Meek Millem, czy Johnem Legendem. Np. ten ostatni wyraźnie podkreślił w rozmowie, że wierzy poszkodowanym dziewczynom i uważa Kelly’ego za winnego (w filmie udziału odmówili zaś Lady Gaga, Celine Dion, Erykah Badu, czy Jay-Z – jak twierdzili – z powodu niechęci wypowiadania się na tak kontrowersyjny temat publicznie). Co istotne, w produkcji zgodziła się również wystąpić była żona R. Kelly’ego – Andrea Kelly. Powiedziała do kamery m.in. te mocne słowa:

„Kiedy wzbierała w nim agresja, jego źrenice się rozszerzały, a ramiona zaokrąglały. Mówiłam wtedy, że jest jak kobra (…) Stałam na balkonie i rozważałam samobójstwo. Wtedy uświadomiłam sobie, że mam dość.”

Adwokat R. Kelly’ego – Steven Greenberg – nadal zaprzecza oskarżeniom kierowanym w stronę muzyka i twierdzi, że zostanie on oczyszczony z wszelkich możliwych zarzutów. Czy tak się stanie? Mamy nadzieję, że nie. Wiemy też, że kaucja dla piosenkarza ustalona przez sędziego aktualnie wynosi milion dolarów. Jedno jest pewne – 8 marca to dopiero początek.

Fot. „R. Kelly Speaks Out Over “surviving R.Kelly” Documentary” [youtube]

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Wrócił Lil Pump: „Harverd Dropout” w końcu do odsłuchu!

Najbardziej liryczny raper wszech czasów - tak tak, o Lil Pumpie mowa - właśnie wydał swoją nową płytę "Harverd Dropout", która jest już dostępna na platformach streamingowych!

Felieton,Hip Hop
KPSN: Kariera z podręcznika

Wielkimi krokami zbliża się legalny debiut KPSNa. Ten raper i producent od lat sukcesywnie dokłada cegiełki do polskiej sceny. Ta teraz stoi za nim murem.