Hip Hop,News

„To nie będą trzy pieśni i kazanie” – Kanye West zakłada kościół!

Kajetan Szewczyk -
kadr z wideo "73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue", youtube.com/Vogue
kadr z wideo "73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue", youtube.com/Vogue
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„To nie będą trzy pieśni i kazanie” – Kanye West zakłada kościół!

Stało się! W lutym informowałem Was o tym, że Kanye prowadzi niedzielne posługi dla kręgu swoich bliskich znajomych z wyższych sfer. Teraz dowiadujemy się, że West bardzo poważnie myśli o założeniu swojego kościoła, choć wygląda to na pomysł dosyć odległy od klasycznych struktur tego typu.

– Mówił o założeniu swojego kościoła i o tym, co to dokładnie będzie. (…) To nie będą tradycyjne trzy pieśni i kazanie. Będzie prowadził ludzi do Jezusa za pomocą sztuki i społeczności, która się kocha i wzajemnie o siebie troszczy – mówi źródło magazynu People.

Jak to z różnymi „źródłami” i „osobami w bliskim otoczeniu” bywa – zwykle nie istnieją. Jednak informacje podane przez People legitymizują także wypowiedzi Kim Kardashian. Co prawda o startowaniu kościoła nic tam nie ma, ale żona Kanyego faktycznie przyznaje, że wiara i modlitwa zajmuje w życiu jej męża bardzo istotne miejsce, a sam raper chciałby nieść dobrą nowinę poprzez muzykę.

Cóż – zobaczymy, co z tego będzie, ale Sunday Service na festiwalu Coachella ściągnął tysiące ludzi, więc na brak „wiernych” Kanye z pewnością nie będzie narzekał. Mówiąc o zakładaniu kościoła raczej nie ma na myśli tworzenia struktur i legalizacji tego przedsięwzięcia. Obstawiam, że chodzi o regularne spotkania, tak jak do tej pory, ale dla większej liczby osób – może „msze” na stadionach zamiast koncertów?

fot. kadr z wideo „73 Questions With Kim Kardashian West (ft. Kanye West) | Vogue”, youtube.com/Vogue

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Raperzy, którzy dissowali (przyszłe) partnerki kolegów z branży

Prawilny Kodeks polskiego hiphopowca zakłada, że nie wolno obierać za cel ataków najbliższych rapera. Wyjątkiem stanowią bitwy freestylowe, gdzie startujący tam zawodnicy chętnie opisują, co robią z "niuniami" swoich oponentów. W Stanach obrabianie tyłków dziewczynom raperów jest czymś normalnym. Wystarczy podać przykład trójkąta: Drake-Nicki-Meek Mill. W Polsce raperzy dopiero od nie dawna zaczęli wpadać regularnie w ramiona aktorek, piosenkarek i różnych celebrytek. Losy się tak śmiesznie splatają, że owe panie kiedyś pojawiały się w tekstach kolegów z branży w mało korzystnym świetle. Skrr - sekcję plotkarską, czas zacząć!

Felieton
Czego słuchał Zdzisław Beksiński?

Ostatnie kilka dni spędziłem (po raz pierwszy) w Bieszczadach. Zaliczyłem dwa szczyty (Halicz i Tarnicę), trafiłem na miejsca z serialowej Watahy, a przede wszystkim odpocząłem z rodziną u świetnych gospodarzy z „Chaty nad Wisłokiem”. Na ostatni dzień pobytu na Podkarpaciu zostawiłem sobie Sanok, którego zwiedzanie rozpoczęło się od zamku.