Hip Hop,News

Tupac zostawił Madonnę przez… kolor skóry. List z wyznaniem na aukcji

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Tupac zostawił Madonnę przez… kolor skóry. List z wyznaniem na aukcji

Szalony świat showbiznesu kolejny raz staje w płomieniach. Tym razem za sprawą listu, który Tupac napisał do Madonny z więzienia w styczniu 1995 roku. Dokument ujrzał światło dzienne jakiś czas temu i również jakiś czas temu wystawiono go na aukcję, co chciała powstrzymać Madonna. No cóż, nie udało się.

Według dokumentów, do których dotarł serwis TMZ, nowojorski sąd apelacyjny odrzucił wniosek piosenkarki i stwierdził, że ta nie może mieć wątów do Darlene Lutz (dawna koleżanka od spraw sztuki) i domu aukcyjnego GottaHaveRockAndRoll.com (co za nazwa). Sprawa jest epilogiem do tej sprzed roku, kiedy sąd odrzucił pozew Madonny, bo ta miała w 2004 roku obiecać Darlene, że nigdy za nic nie będzie jej ścigać. #Showbiznes

„Wspólny numer” co prawda trafił na płytę Madonny, ale Paca wycięto

Długo czekałem, by to napisać…

No dobra, ale o co w ogóle całe zamieszanie? O treść listu oczywiście, bo pokazuje coś więcej niż samą sprawę rozstania. Najpierw dwa cytaty:

  1. Dla ciebie spotykanie się z czarnym facetem nic by nie zmieniło, nie zagroziłoby twojej karierze. Nawet sprawiłoby, że wyszłabyś na bardziej otwartą. Ja, przynajmniej tak myślałem, z powodu mojego „wizerunku”, zawiódłbym połowę ludzi, którzy sprawili, że jestem tym, kim jestem.
  2. W wywiadzie mówiłaś o innych raperach i koszykarzach. Mocno mnie to ubodło, bo nie sądziłem, że byłabyś z innym raperem niż ja.

Tupac pisze w liście o tym, że w czasie ich relacji nie mógł zareagować inaczej, ale przemyślał sprawę i może postąpiłby wówczas inaczej. W każdym razie przeprasza i oferuje swoją przyjaźń. Nie trzeba mówić, że coś takiego musi mieć olbrzymią wartość sentymentalną dla królowej popu. No cóż, teraz będzie miało wartość dla kogoś innego – bardziej kolekcjonerską.

Cały list przeczytacie TUTAJ. Jeśli ciekawią Was inne aukcje tego typu, to sprawdźcie cykl Politologa – TUTAJ, W TYM MIEJSCU i POD TYM LINKIEM.

fot. kadr z klipu „Madonna, Swae Lee – Crave (Official Music Video)”, youtube.com/Madonna

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Maska Tupaca, T-shirt za 2k $ i sweter jak Biggie. Najciekawsze aukcje „na rapie” cz. 4

W poprzednim tekście pokazałem wam min. okulary Tupaca, mikrofon z autografem Maca Millera i kolejne vintage koszulki z klasycznym hip-hopowym nadrukiem z lat 90-tych. Zaczynając tę serię pisałem również o tym, że jest to jeden z moich second handowych celów. I stało się… Dwa tygodnie temu kupiłem co prawda nie hip-hopową, ale heavymetalową koszulkę promującą album „Painkiller” Judas Priest. T-shirt jest tak samo stary jak krążek, ma już prawie 30 lat, i jest w świetnym stanie. Jego wartość na aukcjach oscyluje w granicach 500-800 zł. Nie zamierzam go jednak sprzedawać, bo szczęście było podwójne i jest w moim rozmiarze.