Hip Hop,News

Tyga kolejną gwiazdą na OnlyFans. Czy to na pewno dobry ruch?

Michał Fitz -
Tyga - Taste (Official Video) ft. Offset
Tyga - Taste (Official Video) ft. Offset
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Tyga kolejną gwiazdą na OnlyFans. Czy to na pewno dobry ruch?

Żyjemy w czasach, w których muzyka przestaje zarobkowo satysfakcjonować artystów, więc ci zaczynają chwytać się różnych social mediów, by wyciągnąć z nich trochę pieniędzy. W.E.N.Ę. można teraz określić przecież równie dobrze Instagramerem, co raperem, a Jason Derulo bardziej skupia się na TikToku, niż nowych kawałkach. Jest też Tyga, który poszedł o krok dalej…

Raper założył bowiem konto w serwisie OnlyFans. Dla tych, którzy jeszcze o tym portalu nie słyszeli, wyjaśniam, czym on jest. To medium, które miało w zamyśle umożliwić influencerom rozpowszechnianie dodatkowego, płatnego kontentu, różniącego się od tego prezentowanego na ich standardowej platformie. Aplikacja pozwalała także na bezpośredni kontakt z daną osobą, który oczywiście także kosztował. Serwis szybko przerodził się w dom dla internetowych sex workerów, którzy mogli udostępniać tam materiały, które na innych mediach społecznościowych byłyby banowane. Za Oceanem portal zyskał wielką popularność. Szybko okazało się, że popyt na specjalnie przygotowane pikantne fotki jest ogromny.

Tyga właśnie dołączył do tej społeczności i zdążył także upublicznić w niej jedno ze swoich nagich zdjęć. Jak podaje XXLMag, stwierdził też, że założył konto na tej platformie, ponieważ to świetne miejsce do wyrażania samego siebie oraz wreszcie będzie mógł się dzielić z fanami materiałami z backstagów i kulis teledysków, które są zbyt kontrowersyjne, aby zmieszczać je w innych serwisach.

Jego „nudle” w internecie wywołały spore zamieszanie i odbiły się raczej negatywnym echem. Tyga przecież przeżywał ostatnio drugą artystyczną młodość dzięki hitom takim jak „Taste” czy „Swish”. W teledyskach do obydwu oczywiście nie brakowało półnagich pań, ale w dzisiejszych czasach nikogo to w zasadzie już nie gorszy i nie wpłynęło na reputację rapera. OnlyFans może już to zrobić, ale skoro raper się na to zdecydował, pewnie już wie, że mu się to opłaci. Nawet jeśli parę osób przeżegna się i odwróci na pięcie, gdy to zobaczy.

fot. kadr z klipu „Tyga – Taste (Official Video) ft. Offset”, YouTube.com/Tyga

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Niewydany album Araba, nowe projekty Kizo, Kaza Bałagane i Beteo. Na co czekamy w październiku?

W ubiegłym miesiącu otrzymaliśmy kilka ważnych premier zarówno od młodych raperów, jak i weteranów. Trudno wskazać najlepszą, ale wśród nich wyróżnić trzeba na pewno albumy Peji i Magiery, Włodiego i 1988, Okiego, Bobera, Kukona, Floral Bugsa i, oczywiście, Taco Hemingwaya. A czego możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Felieton,Hip Hop
RapGame, rapowy teleturniej Pumy, mógłby odnieść sukces, gdyby hip-hop traktowany był poważnie

Jakiś czas temu napisaliśmy, że wielkie marki potrafią dobrze wydawać pieniądze. Michał Szyndler przybliżył projekty reklamowe, na które warto zwrócić uwagę. W końcu przy okazji przyczyniają się do promocji kultury hip-hopowej. W tym kierunku poszła teraz także Puma, ale RapGame to z perspektywy fanów rapu inicjatywa o niewykorzystanym potencjale.