Rap

Usłyszeliśmy go wiosną na TikToku, teraz nagrywa na bitach Kubiego i Friza!

Klementyna Szczuka -
XL
XL
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Usłyszeliśmy go wiosną na TikToku, teraz nagrywa na bitach Kubiego i Friza!

Brzmieniem momentami przypomina Juice WRLD-a, choć porównanie do zmarłego rapera nie do końca jest trafne. XL podobnie jak on jest jednak melodyjny. Ma też niski i nieco szorstki głos. Słychać to szczególnie dobrze w jego właśnie wydanym, drugim oficjalnym singlu „VVS”. Za produkcję kawałka odpowiada tym razem Frizonthebeat.

Młody raper pochodzi ze Śląska, z Katowic. Zaczął nagrywać w wieku 12 lat, a kanał na YouTubie założył dopiero, gdy miał 19, czyli w 2017. Będąc w undergroundzie, zebrał kilkadziesiąt tysięcy subskrybentów. Szybko pod najpopularniejszymi kawałkami wykręcił także kilkumilionowe wyświetlenia. Kojarzyć możecie zwłaszcza „123”, które ubiegłej wiosny znane było na TikToku. Singiel na platformie sprawdził się ze względu na prosty, chwytliwy i rytmiczny refren. Inne popularne kawałki rapera to m.in. „Tańcz”, „Zabawki” czy „Divin”.

W zeszłym roku XL dołączył do Sony Music. Zaraz po tym wypuścił wyprodukowany przez Kubiego Producenta pierwszy legalny singiel „Up&Down”, na którym udzielił się Wiatr. To dopiero początek jego kariery, a zważając na wyniki, można zastanawiać się, czy w 2021 nie zrobi się o nim głośniej, podobnie jak w 2020 zrobiło się o Soblu.

fot. kadr z klipu „XL – VVS (prod. Friz) [Official Video]”, YouTube.com/X L

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Bajka „Różowa Pantera” – jak blisko Szpakowi do pisarza?
rozowa pantera

22 stycznia premierę miał zapowiedziany już w połowie zeszłego roku album Szpaka "Różowa Pantera". Sam tytuł można było usłyszeć wcześniej, a konkretniej na #hot16challenge2 rapera. Do premiery płyty większość słuchaczy kojarzyła "Różową Panterę" z postacią z kreskówek z lat 60-tych. Dopiero w dzień wydania albumu okazało się, że z tytułową "Różową Panterą" wiąże się całkiem inna historia.

News,Rap
Kolejny pośmiertny album Pop Smoke’a coraz bliżej
POP SMOKE - GOT IT ON ME (OFFICIAL VIDEO)

Prowadziliśmy już polemikę na temat pośmiertnych albumów artystów, bo z jednej strony to jednak odcinanie kuponów na zmarłym, a z drugiej szansa, by fani usłyszeli jeszcze to, co artysta chciał im przekazać. Dyskusje na temat moralnej poprawności takich albumów można raczej zamykać, bo w dzisiejszych czasach to zjawisko spowszedniało już kompletnie. Fani coraz rzadziej traktują pośmiertne projekty jako profanację, a coraz częściej wręcz się o nie dopraszają.