Felieton,Hip Hop

Z Rapem przez świat: Szwajcaria

Damian Kaźmierczak -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Z Rapem przez świat: Szwajcaria

Były już Niemcy, była Austria, więc przyszedł czas na zakończenie niemieckojęzycznej trylogii. Podróż do Szwajcarii, kraju słynącego z banków, serów i luksusowych zegarków. Pisząc o Austrii, stwierdziłem, że jeśli raper z kraju Falco, chce odnieść prawdziwy sukces, to musi trafić do łask również niemieckiego słuchacza. W przypadku Szwajcarii jest jednak trochę inaczej. Szwajcarska scena zawsze posiadała swój specyficzny klimat. Większość raperów nawija po niemiecku z regionalnym dialektem, a część hiphopowców używa także języka francuskiego.

Foto. „Pronto – Trungs”/youtube/419 FINESSE GANG

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Czego słuchał Zdzisław Beksiński?

Ostatnie kilka dni spędziłem (po raz pierwszy) w Bieszczadach. Zaliczyłem dwa szczyty (Halicz i Tarnicę), trafiłem na miejsca z serialowej Watahy, a przede wszystkim odpocząłem z rodziną u świetnych gospodarzy z „Chaty nad Wisłokiem”. Na ostatni dzień pobytu na Podkarpaciu zostawiłem sobie Sanok, którego zwiedzanie rozpoczęło się od zamku.

Hip Hop,News
Funkcjonariusz CBŚ fanem Belmondo!

Belmondo spotkał się z fanami w studio StoProcent. Jednym z nich jest… funkcjonariusz CBŚ! Clickbait? Niekoniecznie. To zależy, co uznacie w tym wszystkim za prawdę, bo Belmondo i Wini przygotowali dla słuchaczy coś specjalnego. Właściciel StoProcent o współpracy wspomniał już przy okazji wywiadu z reprezentantem Mobbyn. Teraz doczekaliśmy się efektu.