Rap

#zabsonisoverparty. Czy Żabson jest rasistą?

Bartłomiej Szelewa -
Rap - - Dodane przez Bartłomiej Szelewa

#zabsonisoverparty. Czy Żabson jest rasistą?

1 lutego na portalach streamingowych pojawił się nowy projekt Żabsona „Ziomalski Mixtape”. Jak przyzwyczaił nas raper, materiał jest bardzo zróżnicowany. Oprócz tego, że czerpie przede wszystkim z Południa Stanów Zjednoczonych, nie brakuje na nim także wschodnich inspiracji…

Od razu po publikacji mixtape’u na Twitterze pojawił się trend „#zabsonisoverparty”. Powodem stał się numer „Korea” z gościnnym występem Duszyna i Locomode. Ludzie napisali dużo nieprzychylnych komentarzy i słów krytyki. Artystom zarzucono rasizm. Na Twitterze roi się od krytycznych postów i znów rozpoczęta została dyskusja na temat cancel culture. Zastanawiano się, czy zachowanie środowiska jest prawidłowe.

Dodatkowo osoby oburzone na Żabsona przypomniały stare Instastory rapera i zarzuciły mu hipokryzję.

Czy ich reakcja jest przesadzona? Jeśli Żabson chciał wywołać trochę kontrowersji wokół swojego nowego projektu, zdecydowanie to mu się udało. Czy pod wpływem czasu ludzie zapomną? Wiele przypadków w branży pokazuje, że tak. Kartky aktywnie udziela się na rapowej scenie, a Lil Pump za słynny utwór „Butterfly Doors” również był oskarżany o rasizm. W ostatecznej wersji z linijki „They call me Yao ’cause my eyes real low” usunięto podbitkę „ching chong”.

fot. instagram.com/zabsonziomal

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
To on rzucił najlepszą zwrotkę na „Jarmarku”! Poznaliśmy nowego zawodnika labelu 2020
Gruby Mielzky

Label należący do m.in. Taco Hemingwaya i PRO8L3M-u w zeszłym roku wystartował bardzo mocno. Dwie płyty Filipa, świetny mixtape Okiego i kompilacja Steeza83 to był jednak dopiero początek. 2020 w zeszłym tygodniu ogłosiło, że wkrótce ujawnieni zostaną ich kolejni zawodnicy. Pierwszy zapowiada się obiecująco.

Gaming
GameStop znów zyskuje popularność, a Elon Musk wspomaga CD Projekt
Afera z Game Stop

Przez ostatnie dni internet został rozgrzany do czerwoności przez sytuację związaną z amerykańską siecią sklepów GameStop. Gdzie należy szukać genezy całej sprawy oraz w jaki sposób akcje CD Projekt zyskały na wartości?