News

„Złote myśli” Trumpa. Najbardziej polityczne klapki świata

Łukasz Orawiec -
News - - Dodane przez Łukasz Orawiec

„Złote myśli” Trumpa. Najbardziej polityczne klapki świata

Trudno o polityka krytykowanego wśród raperów i w świecie mody z większą zawziętością niż Donald Trump. Jak się szybko okazało, wytykanie mu twitterowej hipokryzji może być sposobem na biznes.

,,Kolegium Elektorów jest katastrofą dla demokracji” – powiedział Trump w 2012 roku. A cztery lata później skierował do tej samej instytucji słowa o ,,geniuszu łączącym wszystkie stany”. Konsekwencja w wypowiedziach nigdy nie była mocną stroną Trumpa. Na kreatywny pomysł wykorzystania tego faktu i punktowania tym samym prezydenta wpadł amerykański projektant, Sam Morrison, który zaproponował klapki z autentycznymi wpisami lidera partii republikańskiej.

Idea szybko stała się viralem i jak wynika z wywiadu udzielonego przez Sama portalowi Business Insider, odniosła spory komercyjny sukces. Tysiąc ręcznie wykonanych par, które trafiły na oficjalną stronę presidentflipflops.com, wyprzedało się w mniej niż miesiąc. Trzeba przyznać, że ich cena była dość przystępna. Na bon moty prezydenta nadrukowane na prawą i lewą stopę, trzeba było zapłacić 28 dolarów.

Do sprzedaży trafiły łącznie trzy wersje klapków, przytaczające trzy różne tweety Trumpa (a w zasadzie sześć, na trzy tematy). Pierwsza dotyczy wspomnianej wyżej wypowiedzi na temat instytucji dokonującej wyboru prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Druga dotyka zaskakującej zmiany stanowiska prezydenta odnośnie wojny w Syrii.

Zaś trzecia obnaża jak specyficznie Trump interpretuje pojęcie wiarygodności źródeł informacji.

Z racji pracochłonności i sporych kosztów związanych z ręczną produkcją, przyszłość produkcji politycznych klapków na szeroką skalę stoi pod znakiem zapytania. Nam nie pozostaje nic innego, jak z uwagą śledzić dalsze losy projektu. Biorąc pod uwagę beztroskie podejście Donalda Trumpa do werbalizowania myśli i ponad czterdzieści tysięcy tweeów – będzie w czym wybierać.

Fot. Business Insider/Presidentflipflops

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Jak Paluch zasnął za kierownicą: Złota Owca w Czarnej Wołdze

Co łączy rap i stand-up? Czy polscy raperzy o siebie dbają? Czym chciałby przejechać się Paluch? Poznański raper był gościem autorskiego programu Rafała Paczesia, "Czarna Wołga".

Felieton,Hip Hop
„Kochacie 6ix9ina, choć miał wyrok za seks z nieletnią”. Pedofilia w hip-hopie

Nie milkną echa głośnego upadku R. Kelly'ego. Po latach wreszcie może dosięgnie go sprawiedliwość i poniesie karę za seks z nieletnimi. Okazuje się jednak, że wielu wciąż trudno uwierzyć w grzechy celebrytów. A już zwłaszcza artystów.