Rap

Znamy zwycięzców Bestsellerów Empiku 2020! I… wśród nich nie ma Maty

Julian Glosa -
oki
oki
Rap - - Dodane przez Julian Glosa

Znamy zwycięzców Bestsellerów Empiku 2020! I… wśród nich nie ma Maty

Coroczna gala Bestsellerów Empiku, na której nagradzani są m.in. muzycy, poeci oraz reżyserzy, odbyła się pomimo ciężkiej sytuacji związanej z pandemią. Poza dodatkowymi zasadami bezpieczeństwa gala przebiegła bezproblemowo, a co najważniejsze – znamy już zwycięzców.

Reprezentanci hip-hopu nominowani byli w wielu kategoriach takich, jak odkrycie roku czy streaming. Oczywiście, wciąż najważniejszą z nich pozostaje kategoria hip-hop, w której w tym roku wygrał album „Art Brut 2” duetu PRO8L3M. W drodze po statuetkę pokonał on chociażby „100 dni do matury” Maty i „Romantic Psycho” Quebonafide. Zwycięzcy wykonali na żywo utwory „Molly” oraz „W domach z betonu”.

W kategorii muzyczne odkrycie roku zwyciężył Oki, nominowany za  „47playground” i „77747mixtape”. Jego przeciwnikami byli duet Coals, Baasch, Rosalie oraz zespół  Błoto/EABS.

Daria Zawiałow przekazując pozdrowienia od Quebonafide, odebrała nagrodę za utwór „BUBBLETEA” w kategorii streaming. Na zakończenie: nagroda za „Wydarzenie Roku 2020” powędrowała do organizatorów akcji #Hot16challenge2.

fot. Piętka Mieszko, AKPA

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Czy przeuroczy „piesek” Olszy to lovesong roku?
olszakumpel - piesek (prod. BeRoX)

Olszakumpel dał się poznać jako pocieszny, zabawny, ale rzucający przy tym naprawdę fajnymi punchami raper. Wciąż jednak nie wypuścił wielu numerów, więc można było się spodziewać, że zobaczymy go w nieco innej odsłonie. Ta, którą przedstawił przy okazji "pieska" nie tylko zaskoczyła znaczną część jego słuchaczy, ale przede wszystkim chwyciła ich mocno za serduszka.