Felieton,Hip Hop

5 rapowych numerów na Dzień Kobiet!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

5 rapowych numerów na Dzień Kobiet!

8 marca to, jak wiadomo, międzynarodowy Dzień Kobiet. Bez płci pięknej świat byłby nudny, trudno sobie go właściwie wyobrazić. Raperzy nierzadko poruszają w swoich utworach tematy dotyczące ich najbliższych, również kobiet. I nie mówię tu wyłącznie o partnerkach, ale także o tych kobietach, które towarzyszą im od ich pierwszych dni. Z tej okazji, oprócz najlepszych życzeń, przedstawiamy 5 utworów na ten szczególny dzień.

Nasze 5 propozycji

Quebonafide, nagrywając „Candy”, chyba sam się nie spodziewał, że to będzie jeden z jego najpopularniejszych numerów. W tamtym czasie większość jego nowych utworów osiągała imponujące liczby.

Hitem okazał się numer Bedoesa, który nagrał swojej dziewczynie z okazji urodzin. „Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach” to bardzo szczery i emocjonalny utwór, dlatego nie dziwi to jak pozytywnie został odebrany.

Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu utworu poświęconemu najważniejszym kobietom, czyli mamom. Avi stworzył tak piękny numer, że trudno cokolwiek napisać, tego trzeba posłuchać. A jeśli macie możliwość, to puśćcie ten utwór swojej mamie.

Kolejny numer poświęcony rodzicielce. Tym razem od Solara i Białasa utwór „Mama”. Przyjemnie się słucha takich szczerych wersów i tego, że mimo wielkiego sukcesu, raperzy pamiętają o swoich najbliższych.

I na koniec „Bali”. Gedz trochę zaskoczył tym numerem, jest on całkiem inny od stylu do jakiego nas przyzwyczaił. Ale jak to u Kuby, świetne brzmienie gwarantowane.

Fot. Okładka płyty Quebonafide „Dla fanek euforii”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Weź Oskara, Steeza, stare hity i masz kawał płyty – PRO8L3M „Art Brut 2” [Recenzja]

Pierwsza część "Art Brut" uchodzi obecnie za jedną z najważniejszych płyt rapowych tego millenium. Trzeba mieć ogromne ambicje, wielką pewność siebie i trochę tupetu, by nagrywać sequel płyty tak kultowej, że według niektórych nie da się nagrać lepszej. Osoby zatwardziale zakochane w pierwszej części projektu faktycznie mogą być nieco zawiedzione, bo dwójka ma mniej klimatycznych wstawek z filmów i piosenek, a także jest bardziej melodyjna, a momentami nawet skoczna. To jednak elementy, które mogą wpłynąć co najwyżej na subiektywną opinię na temat tego krążka, bo oceniając go obiektywnie, niewiele można mu zarzucić, a już na pewno nie to, że nie odzwierciedla swojej nazwy. To w końcu piękny kawał sztuki, który wcale nie opowiada o pięknych rzeczach.

Hip Hop,News
DaBaby znowu rozrabia! Uderzył fankę w twarz

W zeszłym roku mogliśmy wypowiadać się o DaBaby tylko w samych superlatywach. Raper wydał dwie świetne płyty, którymi wbił się do mainstreamu z buta. Wydawało się, że w tym roku również będzie o nim głośno i w zasadzie to jest, ale niestety bardziej ze względu na jego wybryki, niż muzykę. Tym razem znów narozrabiał, uderzając kobietę w twarz.