Hip Hop,News

66-letni dyrektor zwolniony z pracy przez miłość do 2Paca

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

66-letni dyrektor zwolniony z pracy przez miłość do 2Paca

Na pewno znacie fanów starej szkoły. Być może sami nimi zresztą jesteście, ale nawet jeśli zaliczacie się do przeciwnego obozu, nie możecie podważyć faktu, że i tak „prawdziwy hip-hop w waszych żyłach płynie non stop”.

2Pac żyje

A przynajmniej żyją jego najwięksi fani i co za tym idzie, jego muzyka. Jak informuje m. in. NY Post – 66-letni dyrektor Iowa’s Department of Human Services, Jerry Foxhoven, musiał zrezygnować z pracy właśnie przez… swoją miłość do Tupaca.

Mężczyzna organizował w biurze tzw. „2Pac Fridays” i regularnie co piątek puszczał jego muzykę, a także przypominał pracownikom o wszelkich rocznicach i wydarzeniach związanych z życiem rapera. Intencje miał dobre — oprócz umilania korporacyjnej codzienności, Jerry chciał przełamywać stereotypy dotyczące słuchaczy rapu.

To ważne, aby przełamywać te stereotypy: jeśli słuchasz rapu, jesteś kryminalistą albo jesteś niebezpieczny. To nie jest do końca prawda. — mówi.

Miarka przebrała się po tym, jak do blisko 4300 pracowników Foxhoven wysłał uroczystego mejla z okazji urodzin rapera, dnia ojca oraz swojej własnej drugiej rocznicy pracy. Do wiadomości załączył zdjęcie uśmiechającego się Tupaca oraz motywacyjny, sugestywny cytat: „Pay no mind to those who talk behind your back, it simply means that you are 2 steps ahead.”. Jego działania szybko spotkały się z krytyką ze strony niektórych pracowników.

Foxhoven został więc poproszony o odejście z pracy bez żadnego ostrzeżenia i możliwości poprawy, i chyba nie zrozumiał, że mocno przesadził:

Jestem 66-letnim, białym mężczyzną ze środkowego zachodu, który lubi rap, i który lubi Tupaca! (…) Nie potrafię sobie wyobrazić tego, że [gubernator] mógłby oprzeć swoją decyzję na tym incydencie… Jeśli to jest powodem, jestem naprawdę zawiedziony. – powiedział Foxhoven.

To chyba precedensowy przypadek tego rodzaju. Myślicie, że w Polsce mogłoby dojść do zwolnienia, jeśli jakiś dyrektor byłby np. psychofanem Palucha?

fot. kadr z klipu „2pac – Changes ft. Talent”, youtube.com/2pacVEVO

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Offset nagrywał swój debiutancki album w… szpitalu! „Miał bandaże na głowie, rękach i ustach”

Nic dziwnego, że wydany w lutym solowy debiut Offseta "Father of 4" promował... film z porodówki, skoro wtedy raper dosłownie całą swoją codzienność podporządkował pod pobyt w szpitalu.

Hip Hop,News
Donald Trump zawalczy o uwolnienie A$AP Rocky’ego? Kim Kardashian i Kanye West prowadzą negocjacje!

A$AP Rocky niedawno trafił do więzienia w Szwecji. Fani artysty domagają się wypuszczenia go jak najszybciej, a raperzy bojkotują kraj, mówiąc że w nim nie wystąpią dopóki Flacko jest za kratkami. Jednak najbardziej istotne są teraz trzy nazwiska: Snoop Dogg, Kanye West i Kim Kardashian.