News

Bedoes: Sława daje władzę, jest narzędziem do tego, żeby zmieniać świat

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

Bedoes: Sława daje władzę, jest narzędziem do tego, żeby zmieniać świat

Na łamach Vogue pojawił się obszerny wywiad z Bedoesem, który przeprowadziła Anna Konieczyńska. Raper z Bydgoszczy opowiedział o tym, jak istotne jest dzielenie czasu pomiędzy jego rodzinnym miastem a stolicą.

„Wyjazdy do Warszawy traktuję zawodowo, tam wszystko kręci się wokół muzyki, a w Bydgoszczy dotykają mnie problemy przyziemne. Te same, które miałem pięć lat temu.”

W rozmowie przewinęło się wiele ciekawych tematów. Nie tylko o samej muzyce Borysa, ale także o jego poglądzie na wiele spraw. Między innymi jak zmienił się jego stosunek do społeczności LGBT czy o relacji z mamą. Bedoes zaznaczył, że osoby popularne posiadają ogromną moc, jaką jest wpływanie na innych ludzi.

-„Sława daje władzę, jest narzędziem do tego, żeby zmieniać świat.”

Raperzy wiążą się z ogromną odpowiedzialnością za swoje teksty, które słuchane są często przez dojrzewającą młodzież. Opowiedział także, jak to wygląda z jego perspektywy, bo dostaje liczne wiadomości od młodych osób z prośbą o poradę. Całą rozmowę możecie znaleźć [TUTAJ].

fot. kadr z utworu Bedoes & Kubi Producent – „Tarzan”, https://www.youtube.com/watch?v=IsJsTiui6rI

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Eminem szykuje niespodziankę dla swoich fanów!

Ostatnia twórczość Eminema raczej mu fanów nie przysporzyła, bo zarówno „Kamikaze”, jak i „Music to be Murdered By” nie okazały się wybitnymi wydawnictwami. Raper też ma chyba tego świadomość, bo zanosi się, że będzie chciał sprawić swoim fanom niespodziankę nawiązującą do jednego z jego kultowych albumów. Coś się święci na dziesiątą rocznicę wydania „Recovery”.

Powyższa zajawka nie mówi nam zbyt wiele, choć stwierdzenie: „Muzyka to moja machina czasu” jest dosyć wymowne. Dostajemy też krótki filmik z kompilacją numerów, które były hitami na „Recovery”. Ten album jest zresztą uznawany za jeden z najlepszych w całej dyskografii Eminema. Warto przypomnieć, że Mathers opisuje na nim swoją walkę z nałogiem, ostatecznie zakończoną powrotem do trzeźwości. Emocje, skill i odpowiednie, lecz nie przesadzone, mainstreamowe dodatki, jak chociażby featuring Rihanny, sprawiły, że album ten okazał się tak wielkim hitem. Najlepszym tego potwierdzeniem jest chociażby wers MGK’a, który w dissie na Eminema pt. „Rap Devil” nawija: „You should go back to Recovery”.

Nie ma więc wątpliwości, że jest co świętować. Kwestią pozostaje sposób, ale o nim przekonamy się pewnie dopiero w poniedziałek, jak zapowiedział Eminem. Pierwszym „prezentem” jaki nasuwa się na myśl, jest specjalna wersja deluxe albumu, być może poszerzona o niewypuszczone wcześniej kawałki. Nie można też wykluczyć ewentualnych remiksów z udziałem wieloletnich przyjaciół rapera. Będziecie czekali?

fot. kadr z klipu „Eminem – Not Afraid (Official Video)”, YouTube.com/EminemMusic

Zostaw komentarz

Felieton,Hip Hop
„Głodni z natury” – zapomniana płyta czy wciąż główna pozycja na playliście? [RAPROSPEKCJA]

W 2013 roku dwóch reprezentantów StepRecords, Hukos i Cira, wydali wspólny album „Głodni z natury”. Jak na tamten czas materiał był ciekawy brzmieniowo i dość nowoczesny, chociażby ze względu na instrumentale. Na płycie znaleźli się tacy goście jak Zeus, Z.B.U.K.U, Kasia Garłukiewicz, Joter, Kali, Paluch, Kajman, Fama Familia, Praktis, Bezczel, Sheller, Bonson, Pyskaty, Głośny i Justyna Kuśmierczyk. Jak widać, gościnnych udziałów na tym albumie nie zabrakło i to one też nadały pewnego, ciekawego charakteru.

Wydaje mi się, że Hukos i Cira to duet pasujący do siebie idealnie. Mogliśmy usłyszeć tę dwójkę na niejednym kawałku i nie chodzi teraz o płytę „Głodni z natury”. Panowie wystąpili chociażby wspólnie w utworze „Kupujcie Polskie Rap Płyty” czy na albumie „Chada: Jesteś Legendą” w numerze „Dranie tak mają”.

Trzy utwory, do których wracam najczęściej

„Widzę, spływam”

Numer z gościnnym udziałem Zeusa i Zbuka, który katowałem bardzo długo. Najbardziej podoba mi się tam refren oraz gościnna zwrotka Zeusa. Kawałek szczery, z przekazem, który mega do mnie trafia!

„Nie potrzebuję tego gówna”

Najlepszy bit z płyty dla mnie to ten z numeru, do którego dograli się Kajman, Kali i Paluch. Sam kawałek mega, przekazujący prostą i szczerą treść. Była to w sumie już końcówka fali rapu, który stawał na treść i przekaz, a nie na brzmienie, które na tej płycie również stoi na wysokim poziomie. Gościnne zwrotki dla mnie idealnie dobrane. Kajman spoko przekminy i jego charakterystyczna nawijka, Kali z nawijką, kóra kojarzy mi się z jego płytą „50/50” oraz Paluch ze swoim ostrym, konkretnym przekazem. Całość jak najbardziej gra ze sobą.

„Rozdaję serce”

Ten numer uwielbiam za refren, który wykonała bardzo zdolna Justyna Kuśmierczyk. To łagodny, klimatyczny i przede wszystkim dobrze brzmiący kawałek, który opowiada o tym, by kochać swoich bliskich, ale również szanować innych ludzi, ponieważ coraz częściej spotyka się zawiść i nieprzyjaźń. Bardzo fajna inicjatywa przekazania przez Hukosa i Ciry, by być blisko ze swoją rodziną, przyjaciółmi i żyć ze wszystkimi w zgodzie. Sprawdźcie koniecznie!

Chociaż o raperach takich jak Hukos i Cira słyszymy coraz mniej, bardzo chętnie przesłuchałbym nowej, wspólnej płyty od tych panów!

fot. kadr z klipu „Czy to miało tak wyglądać?”, YouTube.com/Step Records

Zostaw komentarz