Hip Hop

Bedoes VS Michał Anioł [Raper VS Klasyk]

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Bedoes VS Michał Anioł [Raper VS Klasyk]

Serwus! Przed Wami szósty odcinek “Raper VS Klasyk”. Odcinek, do którego natchnął nas niejako sam Bedoes publikując kawałek “Michael Angelo”. Odcinek “GOTUJEMY Z” z udziałem Lanka wyjaśniał kulisy powstania tego numeru. Żal byłoby nie pociągnąć tego dalej. W pierwszym odcinku “Raper VS Klasyk” postawiliśmy na zestawienie Wojtka “Sokoła” Sosnowskiego i Stanisława Wyspiańskiego. W drugim w koleżeńskie szranki stanęli Piotr “Ten Typ Mes” Szmidt i Charles Bukowski. W trzecim przyrównaliśmy Adama “Łonę” Zielińskiego do Wojciecha Młynarskiego. W czwartym PRO8L3M spotkał się z Arthurem Schopenhauerem. W piątym spotkali się Belmondo i… Belmondo. Dzisiaj obok siebie stawiamy oczywiście Borysa “Bedoesa” Przybylskiego i Michała Anioła.

Porównywać będziemy: Poglądy, warsztat, rewolucyjność, wpływ na branżę i… wygląd.

Dla tych, którzy preferują postawę TL;DR – prosta ściągawka w formie infografiki:

Bibliografia (nie wiemy przecież wszystkiego):

  1. Wikipedia do spraw podstawowych (klasycznie)
  2. Taki cytacik – KLIK
  3. Ciekawy artykuł o fałszerskich skillach Michała Anioła – TUTAJ
  4. Trochę o Michale od kulis – KLIKNIJ

Szósty odcinek “Raper VS Klasyk” idealnie zbiegł się z nową kampanią przeciw homofobii, w której wystąpili Bedoes i skład 2115. Borys nie zwalnia tempa tak muzycznie, jak w sferze wpływów. Jego ostatnie zniknięcie z socjali było przemyślane. Gdyby tylko każdy tak wracał:

fot. Instagram/WikipediaCC

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
Wiosenny outfit ze Skrr: klapki w budżecie dla każdego (i nie dla każdego)

Seria “Wiosenny outfit ze Skrr” zmierza powoli do końca. Dziś, po zajęciu się szortami i polówkami w dwóch poprzednich częściach, przyszła kolej na plażowo-basenowy niezbędnik. Prawie 30 propozycji, podzielonych na trzy półki cenowe. Wierzymy, że każdy znajdzie coś dla siebie. Lecimy!

Dolnej granicy cenowej brak, sieciówki odpuściliśmy całkowicie. Bo jeśli o klapki chodzi, to zdecydowanie da się znaleźć ciekawe (i na czasie, czy też hype’owe) modele, w małym budżecie. Jak zwykle – im niżej, tym drożej. Reedycji legendarnych Kubotów też zabraknąć nie mogło. W linkach odnośniki do sklepów, przecen nie brakuje. Zaczynamy.

Do 300 zł

300-700 zł

700 zł i więcej

To wszystko, co mamy dla Was na dziś, jeśli chodzi o ciuchy. Niewykluczone, że w przyszłym tygodniu wrzucimy jeszcze jedną część, poświęconą… a zobaczycie 😉

W międzyczasie rzućcie okiem na trzecią część cyklu “DROGIE alternatywy dla TANICH butów”, w której zajęliśmy się high-endowymi, tytułowymi “alternatywami” dla Air Jordan 1 High. I garść przemyśleń na temat kolabo PROSTO i Vistuli, które (przynajmniej nas) raczej nie zaskoczyło pozytywnie. Do usłyszenia!

fot. Farfetch/Vitkac/Louis Vuitton/Asos/Calvin Klein/Tommy Hilfiger/Nike/Adidas/Chmielna20

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Lil Xan groził człowiekowi bronią! “Bronił” swojej opinii o Tupacu

Tego jeszcze nie grali. Lil Xan znany z takich numerów jak “Betrayed” z tego, że niemal zabiły go chipsy, nie wytrzymał ostrych słów krytyki i uciekł się do zagrywki, której rzadko używają nawet najbardziej “twardzi” raperzy ze Stanów.

Jak informuje TMZ, sytuacja miała miejsce wczoraj w okolicy godziny 22.00 lokalnego czasu. Pewien człowiek zaczął obrażać Lil Xana, odnosząc się do wywiadu, którego raper udzielił w ubiegłym roku. Konkretniej chodzi o niezbyt pochlebną opinię Xana o Tupacu. Już wtedy dostało mu się za to mocno – KLIK.

Widocznie nie wszyscy chcieli puścić w niepamięć stwierdzenie, że muzyka Paca nie była interesująca, i dochodzą “sprawiedliwości” do dzisiaj. Robią to dosyć mocno, bo w stronę Xana lecą naprawdę nieprzychylne docinki. Co innego jednak słowna sprzeczka, a co innego użycie broni. Lil Xan nie tylko wyciągnął pistolet, ale także mierzył nim do niezadowolonego słuchacza.

Xanowi towarzyszyła jego dziewczyna, Annie Smith, która w pewnym momencie “wyjaśnia” sytuację mówiąc, że to niezadowolony mężczyzna wszystko zaczął, więc jakby skąd zdziwko. Lil Xan nie odżegnuje się od całej sprawy i poruszył kwestię dwukrotnie na Instagramie. Raz, na stories, raz w poście.

Za pierwszym razem stwierdził, że media przekręcą sytuację, bo użył pistoletu w samoobronie, poczuł, że może być zaatakowany. Poza tym słuchacze nie powinni ciągle gadać o tej sprawie z Tupaciem, a w ogóle to po co się czepiają dzieciaka. 22-letniego dzieciaka warto dodać.

Potem, już w poście, napisał że nie ma nic złego w samoobronie, a każdy, kto hejtuje, jest hipokrytą. No cóż, oceńcie sami.

PS: Od siebie dodam, że to chyba definitywny “Cringe tygodnia”. Jeśli istniało zagrożenie, to dlatego że ktoś chce coś zrobić Xanowi za to, że nie lubi Tupaca. Jeśli nie istniało, to dlatego że Xan macha klamką bez powodu.

fot. kadr z wideo “Lil Xan ranks Tupac, Sex Dolls & God’s Plan | On Clout 9”, youtube.com/REVOLT TV

Zostaw komentarz