Hip Hop,News

Cardi B wyemigruje do Afryki? Władze Nigerii odpowiadają!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Cardi B wyemigruje do Afryki? Władze Nigerii odpowiadają!

Po tym jak w Bagdadzie został zabity generał Kasem Sulejmani, a konflikt między Iranem a Stanami zaostrzył się, istnieje ryzyko, że państwo na Bliskim Wschodzie się zemści. W obawie przed wybuchem trzeciej wojny światowej, Cardi B zaczęła zatem rozważać na Twitterze powrót do swojej ojczyzny.

Źródło: catchymemes.com

Raperka żartobliwie odniosła się tam do obecnej sytuacji w Ameryce, a przy tym zamieściła przerobione przez fanów zdjęcia swoje i swojej córki, Kulture, w nakryciach głowy w afrykańskim stylu, prosząc o tamtejsze obywatelstwo.

Abike Dabiri-Erewa, przewodnicząca komisji nigeryjskiej diaspory, szybko odpowiedziała Cardi, że nie mogą się doczekać, aby przyjąć ją ponownie, i że drzwi są dla niej otwarte. Następnie Bashir Ahmad, osobisty asystent prezydenta Nigerii, wykorzystał sytuację, aby żartem rozstrzygnąć konflikt między najludniejszym krajem afrykańskim a Ghaną.

Mimo, że powyższe Tweety zostały napisane z przymrużeniem oka, to w Ameryce za chwilę może nie być bezpiecznie. Sama Cardi B zresztą nie stroni od wyrażania publicznie swoich poglądów politycznych. Latem na przykład wzięła udział w kampanii prezydenckiej Partii Demokratycznej.

fot. kadr z klipu „Cardi B, Bad Bunny & J Balvin – I Like It (Official Video)”, youtube.com/Cardi B

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Proceente startuje z nowym podcastem. Głównym tematem… piwo

Chmielotok, bo tak nazywa się nowy format Proceenta, w założeniu jest po prostu ciekawą rozmową przy piwku. Jak wiadomo nie od dzisiaj jest to jedna z ulubionych form spędzania czasu przez ludzi w ogóle (choć niekoniecznie alkoholem musi być to piwo), więc nowy format bardziej naturalny być nie mógł. Młodsi mogą kojarzyć Proceenta z podcastów w CGM.pl, starsi choćby z legendarnej ekipy Szybki Szmal czy też projektów z Emazetem.

Proceente jest jednym z niewielu aktywistów (i dziennikarzy) hip-hopowych, którzy faktycznie ogarniają to, o czym mówią. Zna branżę od strony praktycznej kompletnie, bo jest i raperem i wydawcą, zna branżę od strony teoretycznej, bo przesłuchał wielką ilość materiałów, a i przeczytanie niejeden książki (choć tu akurat może nie do końca chodzi o te związane stricte z hip-hopem) pomaga mu w konstruowaniu ciekawych i przenikliwych wniosków na tematy wszelakie.

Gościem pierwszego odcinka jest Vienio, członek legendarnej Molesty (w sumie to chyba ex-członek? Zespół się wszakże rozwiązał…), który z zamiłowania skrobie sobie rzepkę w gastronomii, więc też ma sporo do powiedzenia, a że jest postacią barwną, to miło się tego słucha. Takie połączenie nie mogło się skończyć inaczej i dostaliśmy godzinę bardzo przyjemnej rozmówki. A skoro o piwie jest, to i o piciu jest, więc dowiecie się z niej choćby tego, kiedy Vienio pierwszy raz się… no cóż, na##bał.

fot. kadr z wideo „Chmielotok – Rozmowy z Proceentem feat. VIENIO”, youtube.com/Chmielotok

Zostaw komentarz

News
Ktoś włamał się na profil KFC! Żart czy zaplanowana akcja marketingowa?

Dziś święto, a na dodatek mamy dzień tuż po niehandlowej niedzieli. Jeśli więc ktoś nie spojrzał w kalendarz i nie zrobił odpowiednio dużych zakupów, zmuszony będzie do zjedzenia na mieście lub zamówienia czegoś do domu. Jeśli ktoś z Was, w związku z zaistniałą sytuacją, złapał ochotę na popularne, panierowane kurczaczki, może się nieźle zdziwić zamawiając posiłek od Pułkownika Sandersa, bo dziś twarzą restauracji nie jest właśnie ów gentlemen, a jakiś nastolatek. Co się stało?

Dziś rano oficjalne konto KFC na facebooku zmieniło swoje zdjęcie profilowe na fotkę jakiegoś chłopaka. Internet oczywiście szybko rozpoznał gagatka. Wtedy okazało się, że na jego prywatnym koncie, w miejscu profilówki, znajduje się zdjęcie kubełka z popularnej restauracji.

Póki co, wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z odważnym, ale przy tym jednak niegroźnym atakiem hakerskim. Widocznie KFC nie przewidziało, że ktoś będzie chciał sobie z nich żartować i nie zabezpieczyło odpowiednio swojego konta. Istnieje też prawdopodobieństwo, że to celowa akcja fast foodu. Po co mieliby to robić i wystawiać się na salwę śmiesznych (przeróbki „nowego profilowego” są świetne), ale też momentami nieprzyjemnych komentarzy (wiadomo, atak hakerski, hello)? Nowa profilówka wygenerowała gigantyczny ruch internetowy wokół profilu, co działa ewidentnie na jego korzyść. Dostała ponad 26 tysięcy reakcji, udostępniono ją 2500 razy, a pod nią znalazły się prawie 4 koła komentarzy. To promocja o skali, której restauracja dotąd nie potrafiła sobie w internecie zorganizować (przynajmniej nie jej polska oficyna). Jeśli więc to faktycznie atak hakerski, chłopak zamiast pozwu do sądu, powinien dostać kopertę z pokaźnym wynagrodzeniem i najlepiej jeszcze ofertą pracy. Albo chociaż kubełek? No nie bądźcie tacy, chociaż kubełek.

Update 13:50. Sprawa jest rozwojowa. Czy KFC właśnie pokazało, że na początku 2020 już jest królem virali?

Spokojnie, to nie pomyłka z naszej strony ani atak hakerów. Zmieniliśmy nasze główne zdjęcie w podziękowaniu Borysowi,…

Posted by KFC on Monday, January 6, 2020

fot. Screenshot profilu KFC Polska, Facebook,/KFCPolska

Zostaw komentarz