News

Charytatywny turniej gwiazd w LOL’a! Wśród kapitanów drużyn m.in. Żabson, Mata, Paris Platynov

Jakub Purłan -
News - - Dodane przez Jakub Purłan

Charytatywny turniej gwiazd w LOL’a! Wśród kapitanów drużyn m.in. Żabson, Mata, Paris Platynov

Walka z koronawirusem dotyczy każdego z nas. Tym bardziej cieszy fakt, że jest coraz więcej organizowanych akcji, które mają na celu niesienie pomocy w walce z pandemią. [TUTAJ] pisaliśmy o raperach, którzy już wsparli batalię z wirusem.

GOMBAO33 vs INTERNAZIOMALE

W najbliższą niedzielę (25.04) o godzinie 15:00 wystartuje turniej w League of Legends. Całość będzie można oglądać na platformie twitch.tv, gdzie będzie główny stream i studio komentatorskie, a także na poszczególnych kanałach społecznościowych zawodników. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na wsparcie polskiej służby zdrowia w walce z koronawirusem. Jeśli już teraz chcecie się przyłączyć do tej szlachetnej akcji, to [TUTAJ] zostawiam link do całej zrzutki. Założycielem zbiórki jest Karol „Friz” Wiśniewski, a swoją cegiełkę dołożyło wielu popularnych twórców internetowych m.in. TheNitroZyniak, WIP BROS, Gimper. Kapitanami drużyn, które wezmą udział w turnieju są:
-Żabson (INTERNAZIOMALE)
-Mata (GOMBAO33)
-Mateusz Klich (ZAWODOWI ZAWODNICY)
-Interleo (hypetalk)
-Olszakumpel (KUMPLE)
– Paris Platynov (JAKBY GAMING)

[LINK] do całego wydarzenia.

fot. facebook.com/hypetalk

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Dwóch policjantów weszło mi do domu”. Tymek o kwarantannie i charytatywnej „Vestige EP”

To nie pierwszy raz, kiedy Tymek działa charytatywnie, a chwilę po premierze „FIT”, swojego ostatniego albumu, zgodnie z zapowiedzią, szykuje charytatywną epkę. Preorder „Vestige EP” można zamawiać TUTAJ do 21 maja, a pieniądze z projektu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem.

Tymek o nadchodzącym wydawnictwie i pracy nad nim opowiedział Michałowi Bachowskiemu dla Noizz. Ostatecznie na epce znajdą się nowe kawałki, które napisał podczas kwarantanny w domu. Pierwszy z nich powstał we współpracy z debiutującymi niedawno braćmi Kacperczyk i jest miłym zaskoczeniem!

„Jeziorko” brzmi alternatywnie, w środku można znaleźć coś mocniejszego, jest też oldschool w tempie 87 BPM i to w takim składzie, którego ludzie raczej by się po mnie nie spodziewali. Będzie różnorodnie, na pewno więcej klimatów niż moich innych albumach

Tymek opowiedział także o tym, jak czuje się w domu i w nowej codzienności. Gdy w Polsce pojawił się wirus, wrócił do kraju z Japonii i zmuszony był przejść przez obowiązkową, 14-dniową kwarantannę.

Ta kwarantanna zryła mi banię (…) Raz nawet dwóch policjantów weszło mi do domu. Nosili specjalne kombinezony i szukali ludzi po szafach, bo jakiś sąsiad chyba zgłosił, że ktoś u mnie jest. To oczywiście była nieprawda

Jak powtarza, radzi sobie jednak dobrze, a przy tym jest optymistycznie nastawiony.

Na pewno da się zarabiać na muzyce inaczej, trzeba tylko trochę zmienić podejście. Każda nowa sytuacja czegoś uczy, a droga, która się zamyka, otwiera kolejną, to jest właśnie piękne w życiu (…) Jeżeli zakaz grania na żywo będzie się przedłużać, to po prostu powstanie jakaś nowa autostrada przekazu

Na „Vestige EP” składać się ma 7 kawałków, na których usłyszymy również Palucha, Miłego ATZ, Gverillę i Sapi Tha King. Jesteśmy więc ciekawi i na epkę czekamy tak, jak na poprawę sytuacji!

Cały wywiad możecie przeczytać TU.

Fot. Lola Benet

Zostaw komentarz

Felieton,Hip Hop,News
Hit z Makłowiczem i bangier z łamańców językowych. Co jeszcze stworzył król kwarantannowych virali?

Społeczna kwarantanna, na całe szczęście już nieco poluzowana, mocno dawała się we znaki. Pisaliśmy już o tym, że nie na wszystkich taka izolacja wpływa pozytywnie. Głupoty do głowy przychodziły nie tylko Belmondo, ale również Lil Yachty’emu czy Trippiemu Reddowi. Taki Gucci Mane postanowił z kolei wyładować swoją frustrację w mocno przesadzony sposób. Byli też całe szczęście tacy, którzy świecili przykładem, jak chociażby GSP, Gedz czy Tymek, którzy zdecydowali się aktywnie pomóc w walce z wirusem. Jeszcze inni z kolei, w tym bohater dzisiejszego tekstu, wygrzebali w sobie z nudów pokłady niepojętej kreatywności tworząc dzieła, o które nikt z nas nie prosił, ale jak się okazało, każdy ich potrzebował.

CatchUp to producent muzyczny związany głównie z NNJL. Tworzył już kawałki dla Gedza, Szesnastego czy Vae Vistica, czyli dla naprawdę porządnych raperów, ale mimo to nie wybił się na tyle, by jego ksywa przewijała się często przy okazji nowych, mainstreamowych hitów. Nie wiedzieć czemu w zasadzie, bo jak się okazuje, CatchUp potrafi taki szlagier stworzyć albo z niczego, albo z czegoś, co w teorii kompletnie nie jest fundamentem do zrobienia przeboju.

View this post on Instagram

Jak zdobić piosenkę z faflunami językowymi

A post shared by CatchUp (@catchupxxl) on

Piosenka z „faflunami językowymi” to oczywiście nie jedyne arcydzieło na profilu CatchUpa. Artysta uraczył nas jeszcze chociażby hitem stworzonym na samplu z Roberta Makłowicza czy świątecznym, „jajcarskim” kawałkiem opartym na niezbyt zachęcająco brzmiącym flecie.

Producentowi nie można więc odmówić wielkiego talentu muzycznego, skoro z taką łatwością i przy użyciu podstawowych czy czasem nieoczywistych narzędzi tworzy świetne numery. Mało tego CatchUp potrafi ubrać to w krótki, zabawny, pełen szalonych cięć materiał, który po prostu nie może ci się nie spodobać. W ten sposób każdy odcinek kończysz z wielkim, otwartym uśmiechem, który z jednej strony spowodowany jest rozbawieniem, a z drugiej opadniętą z wrażenia szczęką.

View this post on Instagram

Jak zrobic piosenkę ze śmiesznym kotem

A post shared by CatchUp (@catchupxxl) on

Jeśli więc wciąż nie znaleźliście sobie kwarantannowego zajęcia, nie bierzcie przykładu z amerykańskich raperów nabijających się z ludzi, a właśnie z naszego rodzimego producenta. Możecie się nie tylko pobawić, ale też wiele nauczyć, a przy tym rozwinąć muzycznie. Gwarantujemy, że jeśli w wolnym czasie będziecie tworzyć takie perełki, to do Was też „zadzwoni kicia”.

fot. Instagram.com/CatchUpXXL

Zostaw komentarz