Hip Hop,News

Chcesz zjeść kolację z Peją? Jest na to szansa!

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Chcesz zjeść kolację z Peją? Jest na to szansa!

Przez lata swojej kariery Peja kreował stylówkę niepokornego bad boya. Choć w tekstach nie zawsze to wychodziło, a momentami nawet przeciwnie, Rychu ma wielkie serce, o czym postanowił nam przypomnieć. Wraz z poznańską aktorką, Katarzyną Bujakiewicz, ruszył z akcją i jednocześnie challengem, które mają na celu uzbieranie jak najwięcej pieniędzy dla chorego Alexa.

Chłopiec choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. To choroba, której rozwój prowadzi do osłabienia, aż w końcu zaniku mięśni. Szansą na wyleczenie Alexa jest terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, która jest jednak bardzo kosztowna. Należy zebrać 9 milionów złotych, by chłopiec mógł się jej poddać. Peja wraz z Katarzyną Bujakiewicz postanowili więc włączyć się w zbiórkę przez coś więcej, niż tylko wpłatę pieniędzy. Postanowili wylicytować możliwość zjedzenia z nimi kolacji oraz zachęcili, by inne popularne osoby również się do tego dołączyły, oferując swoje towarzystwo za datki. Tutaj możecie wziąć udział w licytacji.

Warto zaznaczyć, że akcja Peji nie jest ewenementem w polskim hip-hopie. Ostatnimi czasy raperzy coraz częściej uświadamiają sobie, jak wielką możliwość pomocy mają i w związku z tym z niej korzystają. Artyści często wrzucają na swoje media społecznościowe linki do zbiórek, a niektórzy angażują się nawet bardziej. Kukon obiecał, że wyśle koszulkę i płytę każdemu, kto przedstawi mu dowód wpłaty na rehabilitację Piotrka. O krok dalej poszedł jeszcze Kaz Bałagane, który dla chorej Wiktorii wydał specjalną płytę. Na albumie znalazły się luźne numery, które już latały po internecie, ale nie pojawiły się wcześniej na żadnej płycie rapera, chociażby „Jutro” czy „Jefe”. Dobrze jest widzieć raperów, którzy wolą sprezentować komuś lepsze życie, zamiast kolejnego, złotego łańcucha dla siebie.

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mezo: Peja był ojcem chrzestnym poznańskiego hip-hopu

Tym razem gościem Marcina Flinta, dość niespodziewanie, był Mezo. Jak zauważa, dzisiaj w przeciwieństwie do tego, co było kilkanaście lat temu, gdy kolaboracje z popowymi artystami budziły kontrowersje, kawałki można robić jakie się chce. A o sobie w tamtych czasach mówi tak:

Rap,Wyróżnione,Wywiad
Ozzie Bypass: To po prostu brak granic [Wywiad]

26 października w Chłodnej 25 Ozzie zagrał swój pierwszy solowy koncert, na którym wystąpił z epką „Herbarium” – jak mówi, swoim najładniejszym rapowym materiałem. To właśnie też tam, tydzień później, umówiliśmy się, aby porozmawiać nie tylko o kolektywie Bypass, ale w ogóle o tym, jakimi prawami rządzi się współczesna sztuka.