Felieton,Hip Hop

Czy uczniowie wracają do „Szkoły Wyrzutków”? WSRH wznawia rekrutację [RAPROSPEKCJA]

Patryk Grzybicki -
wsrh raprospekcja
wsrh raprospekcja
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Patryk Grzybicki

Czy uczniowie wracają do „Szkoły Wyrzutków”? WSRH wznawia rekrutację [RAPROSPEKCJA]

W 2012 roku Słoń i Shellerini tworząc kolektyw „Wyższej Szkoły Robienia Hałasu” wydali swój pierwszy oficjalny album „Szkoła Wyrzutków”. Był to bardzo mocny duet, który w historii polskiego rapu zapisał się na stałe.

To płyta należąca zdecydowanie do oldschoolowego brzmienia, z konkretnym przekazem i masą rapowych gości, którzy wtedy tworzyli czołówkę polskiego rapu. Jeśli chodzi o featy, to na albumie znaleźli się: Pih, Chada, Rafi, Paluch, Koni, Ogniwo, Jajo, Bezczel, Ry23 i Ero.

fot. vulgarus.pl

Okładka płyty to trzyczęściowe wydawnictwo, które przepełnione jest zdjęciami autorów, a całość zachowana została w jednolitej kolorystyce. W środku znajdziemy podziękowania oraz informacje odnośnie realizacji projektu. Wewnątrz oraz na tylnej części okładki znajduje się tracklista. Tu jest zastosowana bardzo dobra metoda, ponieważ na tylnej stronie lista utworów jest napisana większą czcionką, z wypisanymi gośćmi. Natomiast środkowa zawiera więcej informacji np. odnośnie twórców bitów oraz scratchy, których akurat na tym albumie nie brakuje.

Nie będę rozpisywał się nad numerami, bo każdy ma coś w sobie i zawiera wartościowe teksty, ale zdecydowanie mogę wymienić trzy tytuły, które szczególnie zapadły mi w pamięć i uważam, że wciąż słucha się ich dobrze, mimo że dzisiejszy rap wygląda trochę inaczej.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop,News
Żabson: „Wielki szacunek dla Malika Montany”. Czy raper z Wrzeciona może wypchnąć polski rap za granicę?
Malik Montana - Mieli (prod.OLEK&GeezyBeatz)

Żabson jest człowiekiem, który nie boi się podejmować ważnych tematów. Potrafi krytykować działania polityków, zwracać uwagę na problemy społeczne, ale również słusznie sproposować, gdy ktoś faktycznie na to zasłużył. Na swoim Instastories nie szczędził słów uznania dla Malika Montany.