Hip Hop,News

DaBaby znowu rozrabia! Uderzył fankę w twarz

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

DaBaby znowu rozrabia! Uderzył fankę w twarz

W zeszłym roku mogliśmy wypowiadać się o DaBaby tylko w samych superlatywach. Raper wydał dwie świetne płyty, którymi wbił się do mainstreamu z buta. Wydawało się, że w tym roku również będzie o nim głośno i w zasadzie to jest, ale niestety bardziej ze względu na jego wybryki, niż muzykę. Tym razem znów narozrabiał, uderzając kobietę w twarz.

Jak do tego doszło? DaBaby miał grać koncert w jednym z lokali w mieście Tampa na Florydzie. W trakcie przechodzenia przez zatłoczony klub ze swoją świtą, fani robili mu zdjęcia. Jedna z kobiet nieco przesadziła i próbowała zrobić mu fotkę z bardzo bliskiej odległości, używając jednocześnie flesza. Nieszczęśliwie uderzyła przy tym rapera w oko. Artysta nie zastanawiał się ani chwili i na ogień odpowiedział ogniem, wymierzając w stronę kobiety potężny cios. Chwilę po tym wydarzeniu opuścił klub, nie dając ostatecznie koncertu.

Raper zdecydował się tę sprawę wyjaśnić za pośrednictwem Instagrama. Najpierw poprosił fanów o lepsze ujęcie, które miałoby dowieźć temu, że nie miał prawa widzieć, że uderza kobietę, ze względu na to, jak bardzo zbliżyła mu flesz do oka. Artysta zaoferował za taki filmik bagatela 10 tysięcy dolarów. Następnie wystosował poważniejsze przeprosiny, w których oczywiście wyraził swój żal, że uderzył akurat kobietę, ale zaznaczył po raz kolejny, że kompletnie o tym nie wiedział. Wystosował też apel do swoich fanów, w którym poprosił o to, by szanowali jego przestrzeń osobistą i robili tyle zdjęć oraz filmików, ile chcą, ale z dalszej odległości, by takie sytuacje już się nie powtórzyły. Zwrócił się też bezpośrednio do uderzonej dziewczyny, by ta odezwała się do niego, żeby mogła odebrać osobiste przeprosiny.

Choć tłumaczenie rapera ma ręce i nogi, jego zachowanie i tak należy jednoznacznie potępić. Abstrahując już od tego, że po drugiej stronie ciosu była kobieta, raper wcale nie musiał wymierzać uderzenia. W przypadku naruszenia jego przestrzeni osobistej, co przecież u gwiazd jego formatu zdarza się notorycznie, powinien po prostu szybko się ulotnić. Jakiekolwiek rękoczyny nie były potrzebne. Tak samo jak w przypadku napastowania pracownika hotelu, który też przecież sprowokował artystę. DaBaby powinien być bardziej świadomy swojej wybuchowości i po prostu nawet nie dopuszczać do sytuacji, w których ktoś może wyprowadzić go z równowagi, no chyba, że chce być bardziej postrzegany jako uliczny wojownik, niż poważny artysta.

fot. kadr z klipu „DaBaby – BOP on Broadway (Hip Hop Musical)”, YouTube.com/DaBaby

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
5 rapowych numerów na Dzień Kobiet!

8 marca to, jak wiadomo, międzynarodowy Dzień Kobiet. Bez płci pięknej świat byłby nudny, trudno sobie go właściwie wyobrazić. Raperzy nierzadko poruszają w swoich utworach tematy dotyczące ich najbliższych, również kobiet. I nie mówię tu wyłącznie o partnerkach, ale także o tych kobietach, które towarzyszą im od ich pierwszych dni. Z tej okazji, oprócz najlepszych życzeń, przedstawiamy 5 utworów na ten szczególny dzień.

Nasze 5 propozycji

Quebonafide, nagrywając „Candy”, chyba sam się nie spodziewał, że to będzie jeden z jego najpopularniejszych numerów. W tamtym czasie większość jego nowych utworów osiągała imponujące liczby.

Hitem okazał się numer Bedoesa, który nagrał swojej dziewczynie z okazji urodzin. „Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach” to bardzo szczery i emocjonalny utwór, dlatego nie dziwi to jak pozytywnie został odebrany.

Nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu utworu poświęconemu najważniejszym kobietom, czyli mamom. Avi stworzył tak piękny numer, że trudno cokolwiek napisać, tego trzeba posłuchać. A jeśli macie możliwość, to puśćcie ten utwór swojej mamie.

Kolejny numer poświęcony rodzicielce. Tym razem od Solara i Białasa utwór „Mama”. Przyjemnie się słucha takich szczerych wersów i tego, że mimo wielkiego sukcesu, raperzy pamiętają o swoich najbliższych.

I na koniec „Bali”. Gedz trochę zaskoczył tym numerem, jest on całkiem inny od stylu do jakiego nas przyzwyczaił. Ale jak to u Kuby, świetne brzmienie gwarantowane.

Fot. Okładka płyty Quebonafide „Dla fanek euforii”

Zostaw komentarz

Hip Hop,News
Znamy oficjalną datę wypuszczenia 6ix9ine’a!
Teashi 69

W zeszłym roku regularnie dochodziły do nas nowe informacje na temat 6ix9ine’a, ale bynajmniej nie dotyczyły one jego kariery muzycznej. Raper siedział bowiem za kratkami i chętnie rzucał nazwiskami kolegów, dzięki czemu dorobił się nawet nowego pseudonimu, wymownego „snitchnine”. Choć wstępnie mówiło się, że jego odsiadka może potrwać nawet kilkadziesiąt lat, po współpracy z federalnymi jego wyrok został znacznie skrócony. Wiemy już oficjalnie, kiedy opuści więzienie.

Znalezione obrazy dla zapytania: snitch nine meme

Wypuszczenie Tekashiego z więzienia planowane jest na 2 sierpnia bieżącego roku. W grudniu został on skazany na 24 miesiące pozbawienia wolności, ale mówiło się, że czas, który już odsiedział wcześniej w więzieniu, kiedy sprawa trwała, będzie wliczony do jego wyroku. Jego prawnik przewidywał, że w związku z tym raper zostanie wypuszczony jeszcze w lipcu, ale jego wyjście przesunięte zostało na początek sierpnia. To i tak zdecydowanie nie jest powód do narzekania, tym bardziej, że zaraz po opuszczeniu zakładu karnego Tekashi zajmie się nagrywaniem nowej płyty. Jeszcze w więzieniu podpisał przecież kontrakt na 10 milionów dolarów. Dla wszystkich, którzy nieco pogubili się w sprawie artysty o tęczowych włosach, spieszymy z pomocą. Poniżej mamy dla Was specjalne kalendarium ze wszystkimi istotnymi w tej sprawie wydarzeniami.

  1. “TEŻ BYM DONOSIŁ” – SCENA DISSUJE T-PAINA ZA WSPARCIE TEKASHIEGO
  2. TEKASHI 6IX9INE WYJDZIE Z WIĘZIENIA JAKO 69-LATEK?
  3. 6IX9INE POSZEDŁ NA WSPÓŁPRACĘ. WYJDZIE JUŻ ZA ROK?
  4. “OBY GO ZGWAŁCILI” – UNCLE MURDA DISSUJE TEKASHIEGO!
  5. TEKASHI 6IX9INE ZNOWU W SĄDZIE! MUSI UDOWODNIĆ, ŻE GO PORWANO
  6. 6IX9INE ZAOFEROWAŁ 50 TYSIĘCY DOLARÓW ZA MORDERSTWO? JEGO TEKSTY MAJĄ TO POTWIERDZAĆ
  7. 6IX9INE WCALE NIE SPRZEDAŁ CARDI B!
  8. TEKASHI 6IX9INE PODPISAŁ KONTRAKT WARTY 10 MILIONÓW DOLARÓW!
  9. TEKASHI 6IX9INE POSTRZELIŁ JEDNEGO Z CZŁONKÓW SWOJEJ GRUPY!
  10. KONIEC SPRAWY 6IX9INE’A! TEKASHI SKAZANY

fot. kadr z klipu „6IX9INE „Gotti” (WSHH Exclusive – Official Music Video)”, YouTube.com/WORLDSTARHIPHOP

Zostaw komentarz