Hip Hop,News

„Dumna mama, dumny tata”, a fani zachwyceni. Oki promuje nowy mixtape singlem z Gedzem!

Michał Fitz -
OKI feat. GEDZ - SIRI (prod.Magiera)
OKI feat. GEDZ - SIRI (prod.Magiera)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

„Dumna mama, dumny tata”, a fani zachwyceni. Oki promuje nowy mixtape singlem z Gedzem!

Oki wbił się na salony singlem „Whoop”, w którym pokazał swoje charakterystyczne stilo. Jego wyjątkowość podbił jeszcze debiutanckim LP „47Playground”. Najnowszy projekt promuje nie mniej stylowym kawałkiem pt. „Siri”, na którym udzielił się jeszcze Gedz.

Oki wypłynął na szersze wody, dzięki temu, że koncepcja jego muzyki była dosyć odmienna od tego, co prezentowała reszta sceny, a przy tym sama twórczość była po prostu jakościowa. Niesłychanie szybka nawijka, momentami połamane wręcz flow i sporo krzyków to charakterystyczne elementy, które sprawiły, że Okiego da się poznać nawet w przypadku, gdyby jego głos został zmodulowany. Raper z Lubina dobrze wie, że to jego najmocniejsze strony. Jeśli więc chce umocnić swoją pozycję w rapgrze, a wypadałoby to zrobić, jeśli jest się reprezentantem wchodzącego do branży z buta labelu 2020, to musi te elementy podkreślać i uwypuklać. Na „Siri” robi dokładnie to.

Pisałem i spalił mnie ogień

Wiadomo, w numerze największe wrażenie robi sposób, w jaki raper dostarcza słuchaczom wersy, ale ich treść też nie powinna przejść koło nich obojętnie. Młody zawodnik rzuca bowiem ciekawymi spostrzeżeniami jak chociażby tym, którym zaczyna piosenkę: „Branża mnie brzydzi/Raperzy, z których największa polewa są ku*wa najbardziej prawdziwi”. Może kiedyś się przekonamy, kogo Oskar miał na myśli. Artysta sam też nawija o tym, co jest w jego muzyce najważniejsze, niejako potwierdzając to, o czym pisałem ciut wyżej: „Ona dobrze wie, że w ch*ju mam szybką nawijkę/Nie ścigam się, chodzi o styl”.

Elo Buenos Dias

Nie możemy też w tym wszystkim zapominać o Gedzu, który potrafi odnaleźć się w podobnych klimatach co Oki. Dostajemy od niego przecież bardzo ciekawą, momentami szalenie nawiniętą gościnkę, w której też nie brakuje bystrych wersów, jak chociażby: „Miałeś nosa #Voldemort” czy na przykład: „Łapię sumy za wąsy, ale nie chodzi o jointy”. Nic więc dziwnego, że fani od razu zachwycili się tym numerem, co można chociażby zauważyć w sekcji komentarzy na popularnej i pod względem rapowym mocno opiniotwórczej grupie Sajko. Zresztą te z serwisu YouTube, umieszczane bezpośrednio pod kawałkiem są dla artysty jeszcze bardziej pochlebne. Zupełnie słusznie.

fot. kadr z klipu „OKI feat. GEDZ – SIRI (prod.Magiera)”, YouTube.com/2020

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Dlaczego nie ma już akcji takich jak Stoprocent Pompuj Rap?
Pompuj rap

Swego czasu popularne były akcje typu Pompuj Rap. Często też nawet raperzy organizowali konkurs na możliwość nagrania wspólnego numeru. Dlaczego już tego nie ma?

Hip Hop,News
„BUBBLETEA” to kolejny egzotyczny klip Quebonafide! Przypominamy jego najciekawsze teledyski
Quebonafide Bubbletea

Od premiery "Romantic Psycho" minęło już trochę czasu, ale Quebonafide dopiero teraz poczęstował nas klipem do dobrze znanego i chętnie słuchanego "Bubbletea".